Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dostawczym mercedesem wiózł 1,5 tony nielegalnego tytoniu. Wpadł na A1

Maciej Czerniak
Maciej Czerniak
Przejęcie nielegalnego tytoniu to efekt kontroli funkcjonariuszy KAS i Straży Granicznej na drogach Kujawsko-Pomorskiego, na autostradzie A1 i drodze krajowej nr 91Podejrzenia mundurowych wzbudziło zachowanie kierowcy mercedesa sprintera. 37-letni mieszkaniec Włocławka najpierw próbował uniknąć kontroli i przeczekać na pobliskim MOPie patrol mundurowych, a w momencie zatrzymania - jak czytamy w komunikacie KAS -nie potrafił określić jaki towar przewozi.- W trakcie kontroli w przestrzeni ładunkowej samochodu, funkcjonariusze ujawnili 97 worków, w których znajdowało się łącznie blisko 1,5 tony krojonego tytoniu bez znaków akcyzy. - mówi Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy."Mundurowi Służby Celno-Skarbowej KAS zabezpieczyli nielegalny towar, którego wartość oszacowano na ponad milion złotych. Na czarnym rynku z zatrzymanego tytoniu można byłoby wyprodukować ok. 1,5 mln sztuk papierosów" - czytamy w informacji udzielonej przez KAS.Wprowadzenie tego nielegalnego towaru do sprzedaży naraziłoby Skarb Państwa na stratę powyżej 1,5 mln zł (z tytułu niezapłaconych podatków). Tytoń trafił do magazynu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, natomiast auto dostawcze będące w świetle przepisów "przedmiotem służącym do popełnienia przestępstwa", został zajęty i odholowany na parking KPUCS. Kierowcy za przewóz kontrabandy grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo obie te kary łącznie - informuje Bartosz Stróżyński.
Przejęcie nielegalnego tytoniu to efekt kontroli funkcjonariuszy KAS i Straży Granicznej na drogach Kujawsko-Pomorskiego, na autostradzie A1 i drodze krajowej nr 91Podejrzenia mundurowych wzbudziło zachowanie kierowcy mercedesa sprintera. 37-letni mieszkaniec Włocławka najpierw próbował uniknąć kontroli i przeczekać na pobliskim MOPie patrol mundurowych, a w momencie zatrzymania - jak czytamy w komunikacie KAS -nie potrafił określić jaki towar przewozi.- W trakcie kontroli w przestrzeni ładunkowej samochodu, funkcjonariusze ujawnili 97 worków, w których znajdowało się łącznie blisko 1,5 tony krojonego tytoniu bez znaków akcyzy. - mówi Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy."Mundurowi Służby Celno-Skarbowej KAS zabezpieczyli nielegalny towar, którego wartość oszacowano na ponad milion złotych. Na czarnym rynku z zatrzymanego tytoniu można byłoby wyprodukować ok. 1,5 mln sztuk papierosów" - czytamy w informacji udzielonej przez KAS.Wprowadzenie tego nielegalnego towaru do sprzedaży naraziłoby Skarb Państwa na stratę powyżej 1,5 mln zł (z tytułu niezapłaconych podatków). Tytoń trafił do magazynu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, natomiast auto dostawcze będące w świetle przepisów "przedmiotem służącym do popełnienia przestępstwa", został zajęty i odholowany na parking KPUCS. Kierowcy za przewóz kontrabandy grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo obie te kary łącznie - informuje Bartosz Stróżyński. KAS
Funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej zabezpieczyli aż 1,5 tony nielegalnego tytoniu. Towar znajdował się na pace niepozornego auta dostawczego.

Przejęcie nielegalnego tytoniu to efekt kontroli funkcjonariuszy KAS i Straży Granicznej na drogach Kujawsko-Pomorskiego, na autostradzie A1 i drodze krajowej nr 91

Podejrzenia mundurowych wzbudziło zachowanie kierowcy mercedesa sprintera. 37-letni mieszkaniec Włocławka najpierw próbował uniknąć kontroli i przeczekać na pobliskim MOPie patrol mundurowych, a w momencie zatrzymania - jak czytamy w komunikacie KAS -nie potrafił określić jaki towar przewozi.

- W trakcie kontroli w przestrzeni ładunkowej samochodu, funkcjonariusze ujawnili 97 worków, w których znajdowało się łącznie blisko 1,5 tony krojonego tytoniu bez znaków akcyzy. - mówi Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

"Mundurowi Służby Celno-Skarbowej KAS zabezpieczyli nielegalny towar, którego wartość oszacowano na ponad milion złotych. Na czarnym rynku z zatrzymanego tytoniu można byłoby wyprodukować ok. 1,5 mln sztuk papierosów" - czytamy w informacji udzielonej przez KAS.

Wprowadzenie tego nielegalnego towaru do sprzedaży naraziłoby Skarb Państwa na stratę powyżej 1,5 mln zł (z tytułu niezapłaconych podatków). Tytoń trafił do magazynu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, natomiast auto dostawcze będące w świetle przepisów "przedmiotem służącym do popełnienia przestępstwa", został zajęty i odholowany na parking KPUCS.

Kierowcy za przewóz kontrabandy grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo obie te kary łącznie - informuje Bartosz Stróżyński.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska