Spis treści
Co należy do zadań funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej KAS na Kujawach i Pomorzu?
Co robią na co dzień funkcjonariusze KAS?
Są to m.in.: rozpoznawanie, wykrywanie, zapobieganie, zwalczanie przestępstw i wykroczeń skarbowych oraz ściganie ich sprawców.
To również kontrola celna podróżnych i dewizowa, realizowanie niezbędnych czynności procesowych koniecznych dla zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa i wykroczenia skarbowego, np. z wykorzystaniem technik kryminalistycznych.
Nakładają grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenia i wykroczenia skarbowe.
Prowadzą postępowania przygotowawcze w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe.
Dodatkowy atut? Wcześniejsza emerytura
Dodatkowym atutem zatrudnienia jest to, że funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej mogą ubiegać się o emeryturę mundurową (obecnie po 25 latach służby).
Jakie dodatki otrzymują mundurowi KAS?
Wynagrodzenia funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej KAS składają się z: uposażenia zasadniczego przewidzianego dla zajmowanego stanowiska, dodatku za wieloletnią służbę i za stopień służbowy.
Otrzymują oni także dodatki przewidziane przepisami prawa, m. in. za psa, funkcyjny, specjalny czy kontrolerski. Dla funkcjonariuszy z dłuższym stażem pracy, przewidziane są również świadczenia za długoletnią służbę oraz motywacyjne.
- Uposażenie zasadnicze przewidziane dla zajmowanego stanowiska pracy, dodatek za stopień służbowy, za psa oraz dodatek funkcyjny ustala się z zastosowaniem mnożnika kwoty bazowej, którego wysokość, ustaloną według odrębnych zasad, określa ustawa budżetowa. W 2025 roku kwota bazowa wynosi 2449,20 zł - informuje Beata Kręciszewska, starszy specjalista z Działu Wsparcia Zarządzania i Obsługi Klienta oraz Komunikacji w Izbie Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.
Obecnie minimalny mnożnik uposażenia zasadniczego proponowany w postępowaniu kwalifikacyjnym do Służby Celno-Skarbowej wynosi 2,048, co po przeliczeniu według mnożnika kwoty bazowej wynosi 5015,96 zł brutto. Dodatkowo, najniższy dodatek za stopień służbowy sięga 0,458 mnożnika.
Twórzcie z nami raport płacowy z Kujaw i Pomorza!
Prosimy o przesyłanie informacji według schematu: wiek, wykształcenie, lata pracy, miejsce zatrudnienia lub branża, stanowisko, miejscowość, wysokość pensji NETTO, czyli na rękę.
Do tego prosimy dopisać, czy w 2024 roku otrzymali Państwo podwyżki, dodatki i bonusy. Jakie?
Jeśli dostają Państwo jakieś świadczenia, m.in. 800 plus, Aktywny Rodzic, jakiś „socjal” czy załapaliście się np. na PIT dla młodych - to również nas o tym poinformujcie.
Napiszcie do nas, ile faktycznie zarabiacie
Emerytów i rencistów prosimy o następujące dane: wiek, wykształcenie, lata pracy, miejsce zatrudnienia, wysokość świadczenia NETTO oraz o ile więcej pieniędzy otrzymują teraz w porównaniu do zeszłego roku?
Liczymy, że informacjami o dochodach podzielą się z nami także prowadzący własne firmy, jednoosobowe i większe oraz rolnicy.
Podzielcie się z nami, ile faktycznie zarabiacie. Można anonimowo.
Można wysyłać do nas listy (”Gazeta Pomorska”, ul. Zamoyskiego 2, 85-063 Bydgoszcz, dopisek: Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2025) lub e-maile ([email protected]).
Tak zarabiają funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej KAS - oto kwoty na poszczególnych stanowiskach
Lista miesięcznych uposażeń zasadniczych brutto w SCS KAS (przeliczyliśmy je na kwoty netto) dla wybranych stanowisk przedstawia się następująco: ile zarabiają starszy specjalista Służby Celno-Skarbowej , starszy ekspert SCS, specjalista SCS, młodszy specjalista SCS, młodszy ekspert SCS, kierownik zmiany, kierownik referatu, kierownik oddziału, kierownik działu i ekspert SCS? Po szczegóły zapraszamy do naszej galerii.

