Mieszkańcy gminy Bobrowniki świętowali dożynki gminno-parafialne rozpoczynając od mszy odprawionej miejscowym kościele parafialnym.
Z kościoła uczestnicy udali się korowodem teren przy ruinach zamku na dalszą, obrzędową i artystyczną część dożynek. Korowód poprowadziła miejscowa orkiestra dęta.
W uroczystościach wzięli udział m.in. władze samorządowe z burmistrzem Jarosławem Poliwko i Marcinem Kaźmirskim, przewodniczącym Rady Miejskiej na czele. Główną rolę pełniły sołectwa i koła gospodyń wiejskich, które przygotowały tradycyjne wieńce dożynkowe.
- Rolnictwo to zawód o ogromnej randze i znaczeniu, rola rolnika w społeczeństwie jest nie do przecenienia - powiedział do zebranych Jarosław Poliwko, burmistrz Bobrownik. - Jesteście strażnikami tradycji i kultury, przekazujecie wiedzę i doświadczenie z pokolenia na pokolenie. To dzięki Waszej codziennej pracy, determinacji i poświęceniu możemy cieszyć się obfitością plonów, które trafiają na nasze stoły.
Honory Starostów Dożynkowych pełnili: Magdalena Pażniewska i Zbigniew Sztuczka.
Magdalena Pażniewska wraz z mężem Mirosławem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 18 hektarów we wsi Stary Bógpomóż. Pani Magdalena pełni funkcję sołtysa sołectwa Stary Bógpomóż.
Zbigniew Sztuczka wspólnie z żoną Pauliną prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 28 hektarów we wsi Stare Rybitwy. Główna działalność to hodowla bydła opasowego.
W części artystycznej dożynek w Bobrownikach wystąpili:
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach
Orkiestra Dęta w Bobrownikach
Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu "Senior+" w Rachcinie
Zespół Bobrowiacy
Jako gwiazda zagrał:
Maxel
Zabawę taneczną zapewnił zespół "Bez Nazwy"