Najpierw zespół wygrał rozgrywki w regionie kujawsko-pomorskim. Wygrał jedenaście meczów, dwa zremisował i tylko jeden przegrał z bilansem bramkowym 54:12. Potem były baraże z Żakami Szczecin. W pierwszym spotkaniu wyjazdowym było 3:1 dla torunian, w rewanżu potwierdzili swoją klasę wygrywając 2:0. Od marca zespół będzie rywalizował z czołowymi zespołami w kraju w tej kategorii wiekowej. Warto podkreślić, że wcześniej żadnej drużynie z Torunia nie udało się osiągnąć takiego sukcesu w tej kategorii wiekowej.
- W lidze wojewódzkiej właściwie rywalizowaliśmy z Olimpią Grudziądz i Zawiszą Bydgoszcz - mówi Tomasz Ćwikliński, trener zespołu. - Dla losów awansu najważniejszy był remis w Grudziądzu. Jedyną porażkę ponieśliśmy w Bydgoszczy tracąc dwa gole po naszych rzutach wolnych. W pierwszym meczu barażowym kluczowe były dwa gole strzelone przez nas po przerwie. W rewanżu po pierwszym golu dla nas rywale już wiedzieli, że nie odrobią strat. Staramy się grać wysoko, szybko odbierać piłkę i być proaktywni. Chłopcy mają duże umiejętności indywidualne i starają się przeprowadzać dużo dryblingów - wyjaśnia szkoleniowiec.
Skład zespołu
- Jan Banach
- Igor Bokwa
- Bartosz Boldt
- Karol Brzeziński
- Szymon Cerkaski
- Maksym Cherepowskij
- Seweryn Chwojnicki
- Adam Czarnowski
- Wiktor Ficner
- Aleks Frątczak
- Szymon Gacek
- Bartosz Grabowski
- Dominik Krupa
- Maks Leszniewski
- Hubert Litkowski
- Wiktor Marczewski
- Marcel Mroczkowski
- Wiktor Opuszyński
- Radek Popławski
- Oskar Reiwer
- Gabriel Rosiński
- Kacper Sadowski
- Wojciech Sawiński
- Igor Sikorski
- Wiktor Wiśniewski
- Filip Wójcik
- Jan Wujków
- Wiktor Ziółkowski
- Konstanty Żakowiecki
- Aleksander Żywiecki
Sztab
- I trener – Tomasz Ćwikliński
- II trener – Piotr Piasta
- Trener przygotowania motorycznego – Maciej Bieńkowski
- Trener bramkarzy – Radosław Maruszewski
- Trener przygotowania lekkoatletycznego – Dagna Wleklińska
- Psycholog sportowy – Marcin Kwiatkowski
- Fizjoterapeuta – Marcin Radziszewski
- Ten awans nie wziął się z niczego, a stoi za nim prężnie działający Projekt Licealny, który ruszył we wrześniu 2022 roku - mówi Patryk Pędzierski z Juventus Academy Toruń. - Projekt powstał we współpracy z II LO i X LO i w założeniu miał być czymś więcej niż zwykłą klasą sportową. Zawodnicy nie należą do jednej, ale do kilku klas w tych dwóch placówkach, zgodnie ze swoim dotychczasowym poziomem edukacyjnym, jak i zainteresowaniami. Wszyscy jednak kończą zajęcia w szkole odpowiednio wcześnie, by zdążyć na wspólny trening, który odbywa się bezpośrednio po nich. Zawodnicy przyjezdni mogą też korzystać z internatu. Jesteśmy w stałym kontakcie ze szkołami, by wspólnie interweniować w razie ewentualnych problemów dyscyplinarnych czy z nauką - wyjaśnia.
Sportowo też jest nowatorsko. Sztab trenerski składa się z kilku osób. Treningi i mecze są monitorowane dzięki odpowiednim programom. W użyciu są też drony. To wszystko na tym poziomie jest ewenementem, a pozwolić sobie na takie rzeczy mogą co najwyżej profesjonalne akademie przy klubach ekstraklasowych.
Trzymamy kciuki i liczymy na następne sukcesy już w rozgrywkach CLJ 15.
