Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dyrektor ekonomiczny szpitala w Grudziądzu z zarzutami. Stanowisko zajął jego szef, Maciej Hoppe

PA
Dyrektor ekonomiczny szpitala w Grudziądzu zachowa swoje stanowisko, choć ma zarzuty karne.  - To jeszcze nie oznacza, że jest winny - broni swego pracownika Maciej Hoppe, dyrektor szpitala w Grudziądzu.
Dyrektor ekonomiczny szpitala w Grudziądzu zachowa swoje stanowisko, choć ma zarzuty karne. - To jeszcze nie oznacza, że jest winny - broni swego pracownika Maciej Hoppe, dyrektor szpitala w Grudziądzu. archiwum
O dalszy los dyrektora ekonomicznego szpitala w Grudziądzu, który usłyszał zarzuty karne za nieprawidłowości gdy był w zarządzie szpitala w Rypinie, podczas sesji pytał radny PiS-u Marek Czepek. Jakie zamiary zatem ma wobec swojego podwłądnego szef grudziądzkiej lecznicy, Maciej Hoppe?

Maciej Hoppe, potwierdził że otrzymał z Prokuratury Rejonowej z Rypina informację o prowadzonym postępowaniu przeciwko swojemu zastępcy od spraw finansowych.

Przypomnijmy, jakie zarzuty usłyszał obecny dyrektor ekonomiczny lecznicy w Grudziądzu:
*usunięcie dokumentów
*prowadzenie wbrew przepisom ustawy ksiąg rachunkowych szpitala
*poświadczenie nieprawdy w dokumencie dotyczącym zakupu aparatu USG

Do popełniania czynów przestępczych miało dochodzić na przestrzeni 2016-2018 roku, gdy B., był w kadrze zarządczej rypińskiego szpitala. Krzysztof B. nie przyznaje się do zarzucanych czynów.

TUTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE: PILNE! Są zarzuty dla zarządzających szpitalem w Rypinie

Maciej Hoppe, dyrektor szpitala w Grudziądzu w odpowiedzi na zapytanie radnego Czepka, podkreśla że zarzuty jakie usłyszał jego zastępca dotyczą działalności w szpitalu w Rypinie, a nie w Grudziądzu. - Ponadto dopóki ktoś nie jest skazany prawomocnym wyrokiem sądu w świetle obowiązujących przepisów jest osobą niewinną - mówi Maciej Hoppe. I zaznacza: - Nie będę podejmował żadnych kroków dopóki nie będę miał twardych podstaw ku temu. Na chwilę obecną mojemu zastępcy nic nie zostało udowodnione, a co za tym idzie nie został skazany.

Pracę w szpitalu w Grudziądzu dyrektora ekonomicznego oceniam dobrze. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Pracuje bardzo dużo i jest zaangażowanym pracownikiem
Maciej Hoppe, dyrektor szpitala w Grudziądzu

O tym, że dyrektor ekonomiczny szpitala w Grudziądzu jest merytoryczny w swej pracy przekonywał również radny PiS-u, Andrzej Witkowski. - Ocenić i osądzić człowieka łatwo. Powstrzymajmy się od tego. Poznałem tego człowieka i uważam, że zna się na swoim fachu - dodaje radny Witkowski. Ale też zaznacza, że zanim dyrektor finansowy został zatrudniony w "Biegańskim", dochodziły do niego sygnały z Rypina niekoniecznie pochlebne dotyczące działalności B. w Rypinie. - Jednak gdy go poznałem, zmieniłem zdanie - zastrzega radny Witkowski. - Okazało się, że to bardzo merytoryczny człowiek.

PISALIŚMY TEŻ: Dyrektor ekonomiczny szpitala w Grudziądzu z zarzutami karnymi

Do kadry dyrektorów szpitala w Grudziądzu podejrzany o nieprawidłowości w szpitalu w Rypinie, dołączył pod koniec 2019 roku, gdy Maciej Glamowski wygrał wybory na prezydenta Grudziądza.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska