Wygląda na to, że przy ulicy Długiej powstanie jednak gmach Sądu Okręgowego, liczący ponad 4 tys. m kw.
Spółdzielnia "Południe" podpisała umowę z miastem w sprawie działek pod rozbudowę Sądu Okręgowego. - Walne Zgromadzenie jednogłośnie poparło uchwałę w tej sprawie - podkreśla Zbigniew Lewandowski, prezes zarządu SM "Południe".
Spółdzielnia zrzekła się na rzecz miasta działki o powierzchni blisko 600 m kw. Zdecydowano też o zamianie czterech pozostałych działek o powierzchni 4250 m kw, będących w gestii spółdzielni, na inne tereny, między innymi przy ul. Chłodnej.
Kwestie związane z własnością gruntów były dotychczas główną przeszkodą w realizacji planów włocławskiego sądu, który przy ul. Długiej, naprzeciwko istniejących już obiektów, chce stawiać nową, okazałą siedzibę.