Za pomysłem utworzenia klasy patronackiej w piechcińskim ZSN stoi potrzeba kształcenia uczniów na przyszłych ślusarzy, spawaczy i mechaników. Skorzystać mają dwie strony: młodzi zdobędą zatrudnienie, a Lafarge wyuczoną załogę.
Przypomnijmy: firma Lafarge w Polsce podpisała porozumienie z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie 10 grudnia 2018 roku. Na mocy tego dokumentu utworzona została klasa kształcenia zawodowego.
Podsumowali rok działalności
Z okazji rocznicy dyrektor Cementowni Kujawy Marek Michalski wraz z dyrektorką szkoły Renatą Koszczewską-Smutek, podsumowali dotychczasowe działania.
Uczniowie otrzymali, w formie upominków, zestawy narzędzi. Pracownicy firmy poprowadzili warsztaty, podczas których przybliżyli młodym zagadnienie utrzymania ruchu, a także istotę przeprowadzania inspekcji. Uczniowie natomiast podzielili się wrażeniami z pierwszego roku nauki i opowiedzieli m.in. o praktykach w firmie Parem, gdzie poznali podstawy produkcji warsztatowej. Na dowód zdobytego doświadczenia, przekazali dyrektorowi cementowni własnoręcznie wykonane, pamiątkowe młotki.
- Dziękuję naszym partnerom firmie Parem i Pałuckiemu Stowarzyszeniu "Przyszłość", którzy zaangażowali się w inicjatywę i wspierają uczniów na drodze ich marzeń i planów zawodowych - mówi Marek Michalski. - Edukacja to jeden z kluczowych obszarów, w który inwestujemy - dodał dyrektor Cementowni.
Lafarge produkuje i pomaga
Od roku 2016 firma Lafarge - jeden z czołowych producentów cementu, kruszyw i betonu - angażuje się dodatkowo w działania na rzecz społeczności gminy Barcin. - Chcąc być dobrym sąsiadem, zapraszamy przedstawicieli regionalnych ugrupowań, pracowników i mieszkańców do stołu, żeby porozmawiać o problemach lokalnych i obszarach, w których możemy zaproponować pomoc.
