We wrocławskim Gimnazjum nr 21 uczy Maria Piotrowicz - polski koordynator projektu Spring Day in Europe. I to gimnazjum ma już pomysł, jak obchodzić pierwszy dzień wiosny. Teraz namawia zaprzyjaźnione szkoły w mieście do przeprowadzenia wśród uczniów unijnego referendum. Później, 21 marca, zaprosi do siebie na debatę gimnazjalistów, polityków, przedstawicieli wrocławskich konsulatów.
W tym roku 21 marca ma być dniem, w którym europejskie szkoły włączą się do dyskusji o przyszłości Unii. Organizacją Spring Day in Europe zajmuje się European Schoolnet - to internetowa sieć szkolna wspierana przez Komisję Europejską i 23 ministerstwa edukacji.
Uruchomiono już specjalny interaktywny serwis internetowy dla nauczycieli i uczniów, którzy zechcą zaangażować się w Dzień Wiosny. Jak wziąć udział w europejskiej debacie? Wystarczy zarejestrować swoją szkołę na stronie http://futurum.eun.org
Tam znajdziecie formularze rejestracji i potrzebne informacje. Szkoły, które zarejestrują się i włączą do akcji uzyskają specjalne certyfikaty i będą mogły uczestniczyć w europejskich konkursach.
:Polskim szkołom w przygotowaniu Dnia Wiosny pomaga program Interkl@sa. W portalu www.interklasa.pl będą publikowane najciekawsze inicjatywy i wypowiedzi uczniów, którzy wezmą udział w dyskusji.
A o czym dyskutują uczestnicy Dnia Wiosny w Europie? Najchętniej o tym, czy czują się Europejczykami. Czy Europa w 2004 roku się zmieni? Czy Unia nie powinna nazywać się Stanami Zjednoczonymi Europy? Czy potrzebuje prezydenta, wspólnej konstytucji, jednego języka?
