https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziś rajcy mają wybrać nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Grudziądzu

Maryla Rzeszut
Po lewej: Sławomir Szymański jest kandydatem opozycji na szefa Rady Miejskiej. Po prawej: Arkadiusz Goszka, wczoraj nieoficjalny jeszcze kandydat PO
Po lewej: Sławomir Szymański jest kandydatem opozycji na szefa Rady Miejskiej. Po prawej: Arkadiusz Goszka, wczoraj nieoficjalny jeszcze kandydat PO fot. Maryla Rzeszut
Kandydatów będzie dwóch (Sławomira Szymańskiego i Arkadiusza Goszkę). Ale czy na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji nowy przewodniczący Rady Miejskiej rzeczywiście zostanie wybrany?

Dziś na sesji zabraknie dwóch radnych opozycji: Andrzej Małecki jest na urlopie, a Andrzej Witkowski na szkoleniu pracowników oddziałów ratunkowych. Wracają 12 marca.

Opozycja chce poczekać
- Chcemy, aby klub PO zachował się tak, jak my przed tygodniem, gdy brakowało dwóch radnych opcji rządzącej - mówi szef klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz Ruchu dla Grudziądza Marek Czepek - zgodziliśmy się z wyborami nowego szefa rady poczekać. Czy nie może teraz PO wstrzymać się jeszcze tydzień?

Przewodniczący powinien być wybrany przez wszystkich radnych, a nie pod nieobecność niektórych.

Opozycja prosiła wczoraj (i zamierza dziś przed obradami), aby dżentelmeńsko załatwić sprawę i zwołać radę w komplecie po 12 marca. Marek Czepek dodał, że nie chcą być zdani na dyktat PO.

Poinformował, że kandydatem PiS i RdG jest Sławomir Szymański, obecny wiceprzewodniczący.

Kto będzie kandydatem PO? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że partia proponuje na funkcję przewodniczącego rady Arkadiusza Goszkę.

Szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej Piotr Jezierski wczoraj dziwił się, że opozycja zamierza zabiegać o odłożenie wyboru przewodniczącego rady.

Rządzący nie mogą zwlekać
- Rozmawialiśmy na spotkaniu klubów, ale nikt nas oficjalnie nie informował, że PiS i RdG chce przesunąć sesję. Podobno kuluarowe rozmowy się toczyły, ale w tej sprawie powinni rozmawiać szefowie klubów. Tymczasem pan Marek Czepek nie powiedział mi ani slowa. A w środę byłem w ratuszu trzy godziny, mijaliśmy się z nim i ze Sławomirem Szymańskim, ale na ten temat nie było rozmowy. Poza tym nie mieliśmy pojęcia, że nie będzie dwóch radnych opozycji.

Piotr Jezierski uważa, że nie można już przesuwać sesji, bo 18 marca uprawomocni się rezygnacja z funkcji Małgorzaty Kufel i nie można na ostatnią chwilę odwlekać wyboru następcy. Twierdzi też, że głosy tych dwóch radnych, nie przesądzą wyników głosowania.

Wobec tego opozycja przygotowuje wariant, na wypadek przeprowadzenia wyborów. Nieoficjalnie mówi się, że radni PiS i RdG mogą opuścić salę obrad.

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

W
WYBORCA
W dniu 05.03.2009 o 19:07, Gość napisał:

Bardzo dobrze, że to pan A. Goszka z PO został wybrany na Przewodniczącego RM a nie ten pajac Szymański. Najlepsze życzenia... brawo.


WŁASNIE LECI KABARECIK - TAK MOŻNA OKREŚLIC SESJĘ RADY MIASTA GRUDZIĄDZA.OSOBIŚCIE WOLĘ BABĘ Z JAJAMI NIZ FACETA BEZ JAJ.......
G
Gość
W dniu 05.03.2009 o 18:53, Gość napisał:

Goszka przewodniczącym, wybrano więc intryganta i spiskowca, jak 4 lata temu.



Bardzo dobrze, że to pan A. Goszka z PO został wybrany na Przewodniczącego RM a nie ten pajac Szymański. Najlepsze życzenia... brawo.
z
zmęczony
dlaczego ludzie, nie podejdziecie do innych życzliwie, czy na pewno autorzy tych atakujących postów są tacy kryształowi? Niech się przedstawią to ocenimy ich charakterki
G
Gość
Goszka przewodniczącym, wybrano więc intryganta i spiskowca, jak 4 lata temu.
G
Gość
Nooooo! dwa ORŁY nielotne znowu do kierowania czymś w tym mieście. Czyli ....po staremu. Nowi, inni nie mają szansy. Cyniczni, sfrustrowani, "grube podeszwy" na krzywde społeczną ,dopuszczeni do zasobniejszego koryta. O to walka szła. Przedstawili program, co zmienia w działaniu tej nieradnej w niczym radzy?
Obrzydliwe to wszystko. Czemu ludzie nie idą pod ratusz i nie rzucają w tych jajcarzy jajami?
G
Gość
Ludzie, którzy z każdej sytuacji czynią napięcie , walkę polityczną nie nadają się na żadne funkcje społeczne! Jak chcecie pracować dla dobra miasta, kiedy wy stale tylko przeciągcie jakąś linę waszej nadętej ważności. Upór przy takim drobiazgu ,to tylko dowód słabości i konieczność umacniania waszych klik, małe śmieszne gierki "chłopczyków z placu broni". Dobra władza to nie ilość facetów po jakiejś stronie - DOBRA WŁADZA TO INTELIGENTNE; PONADPARTYJNE ROZWIaZANIA dla miasta. Kiedy się tym zajmiecie, gdy łby stale zajęte intrygami? Do roboty skunksy, na ulice -zobaczyć ile jest do zrobienia.
G
Gość
Skoro tak nawołujesz ,to proponuję wskrzesić MK.
G
Gość
Skoro tak nawołujesz ,to proponuję wskrzesić MK.
H
Headmaster
Nie, no proszę - tylko nie wybierajcie tę śpiącą królewnę Szymańskiego. Facet nie ma charakteru, to musi być ktoś pokroju Małgorzaty Kufel!!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska