Edmund Mikołajczak honorowym obywatelem Inowrocławia

  Edmund Mikołajczak honorowym obywatelem Inowrocławia

  DOMINIK FIJAŁKOWSKI

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Edmund Mikołajczak

  Edmund Mikołajczak ©fot. DOMINIK FIJAŁKOWSKI

  - Nigdy nie ośmieliłbym się pretendować do tego tytułu, gdybym nie czuł wsparcia, zwłaszcza moich uczniów - mówił dziś podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Edmund Mikołajczak, Honorowy Obywatel Inowrocławia.
  Edmund Mikołajczak

  Edmund Mikołajczak ©fot. DOMINIK FIJAŁKOWSKI

  W grudniu ub. r. inowrocławscy radni, na wniosek miejscowego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Jana Kasprowicza, podjęli uchwałę o nadaniu Edmundowi Mikołajczakowi tytułu Honorowego Obywatela Inowrocławia.

  Ukoronowaniem tych działań była dzisiejsza, uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której inowrocławski pedagog, historyk, regionalista i autor oraz współautor wielu wydawnictw otrzymał potwierdzający honorowe obywatelstwo medalion oraz dokumenty.

  Człowiek z "Kaspra"

  Sesja odbyła się w wypełnionym po brzegi Teatrze Miejskim. Przybyli goście oficjalni, przedstawiciele szkół, a także przyjaciele Edmunda Mikołajczaka i wielu uczniów. Postać Honorowego Obywatela Inowrocławia przedstawił Tomasz Marcinkowski, przewodniczący Rady Miejskiej.

  Głos zabrał także Rafał Łaszkiewicz, dyrektor I LO im. Jana Kasprowicza, w którym uczy Edmund Mikołajczak.

  - Fakt nadania tytułu, to powód do osobistej satysfakcji, ale i święto całej naszej szkoły. Edmund Mikołajczak jest pierwszym pedagogiem - Honorowym Obywatelem Inowrocławia, ale nie jedynym przedstawicielem Kasprowicza, któremu nadano tę godność - mówił Łaszkiewicz.

  Z kolei Piotr Milhert, przedstawiciele Klubu Inteligencji Katolickiej zauważył: - Jeszcze niedawno plejadę Honorowych Obywateli Inowrocławia wieńczył Jan Paweł II, a teraz jest to Edmund Mikołajczak. W tej plejadzie wyróżnia go to, że wszystko co czyni, czyni z potrzeby serca.

  Serdeczne podziękowania

  Podczas wystąpienia Edmund Mikołajczak dziękował wszystkim inowrocławianom i zapewniał, że nadal będzie służyć swojemu miastu.

  - Dziękuję tym co wspierali decyzję o nadaniu mi godności honorowego obywatela i tym, którzy mieli w tej sprawie wątpliwości, bo ja też je mam - mówił.

  Tuż po zakończeniu sesji do Honorowego Obywatela Inowrocławia ustawiła się bardzo długa kolejka osób z gratulacjami i bukietami kwiatów. Potem był tort i kuluarowe dyskusje.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018