Edyta Jungowska w bibliotece w Grudziądzu
Tłoczno było w piątek, w filii nr 13 Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu, gdy gościła w niej Edyta Jungowska, znakomita aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.
A to za sprawą dzieci, które przybyły, aby spotkać się z nią jako lektorką audiobooków, które sama nagrywa i wydaje. A często są to lektury. Przeczytała już m.in. książki:
- "Dzieci z Bullerbyn",
- "Doktor Dolittle i jego zwierzaki",
- "Pożyczalscy"
- czy przygody Pippi Pończoszanki.
Edyta Jungowska błyskawicznie złapała kontakt z młodą grudziądzką publicznością. I humorem opowiadała o swojej działalności.
Miejsce spotkania - bibliotekę przy ul. Mikołaja z Ryńska 1-7 - wybrano nie przez przypadek. Tutaj właśnie mieści się Ośrodek Czytelnictwa Niepełnosprawnych i to ta filia Biblioteki Miejskiej dysponuje największa kolekcją audiobooków do wypożyczenia.
Spotkanie z Edytą Jungowską udało się zorganizować dzięki grantowi jaki biblioteka pozyskała z programu „Kultura bez barier” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Jak było na spotkaniu dzieci z Edytą Jungowską w Grudziądzu zobacz w naszej galerii zdjęć:
Edyta Jungowska spotkała się z dziećmi w grudziądzkiej bibli...
W grudziądzkich bibliotekach w najbliższym czasie odbędą się spotkania:
- W środę, 26 kwietnia o godz. 17 z Martyną Bundą (autorką „Nieczułości” i „Kota niebieskiego”), w Czytelni Czasopism Biblioteki Miejskiej, przy ul. Legionów 28, w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.
- W czwartek, 27 kwietnia, o godz. 16 w Bibliotece Głównej promocja książki „Zwierzenia” autorstwa Alfonsa Szulca i Zdzisławy Szulc-Zakrzewskiej. Książka jest wspomnieniami Alfonsa Szulca, który czas okupacji spędził w Grudziądzu. Przymusowo został wcielony do armii niemieckiej, z której przeszedł na stronę aliantów.
Jak było na spotkaniu dzieci z Edytą Jungowską w Grudziądzu zobacz w naszej galerii zdjęć:
Edyta Jungowska spotkała się z dziećmi w grudziądzkiej bibli...
Dzieje się w Grudziądzu:
