EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013: matematyka, polski, historia, wos - ODPOWIEDZI
W grudniu ubiegłego roku próbny egzamin gimnazjalny zorganizowało wydawnictwo Operon. Podczas niego gimnazjaliści także zmagali się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Najpierw uczniowie rozwiązywali zadania z biologii, chemii, geografii i fizyki. Ta część potrwała około godziny. Po przerwie gimnazjaliści zmierzyli się z matematyką. Na rozwiązanie zadań mieli do 1,5 godziny. Wcześniej uczniowie trzecich klas gimnazjów rozwiązywali w dniach 13-15 listopada próbne testy przygotowane przez Centralną Komisje Egzaminacyjną.
- Takie próby są bardzo potrzebne młodzieży - podkreśla Lucyna Dunst, wicedyrektor ZS nr 21 w Bydgoszczy. - Im jest ich więcej, tym lepiej, dlatego przystąpiliśmy do obu próbnych egzaminów. Zastanawiamy się, czy nie przeprowadzić trzeciego we własnym zakresie.
Próbny egzamin był do przejścia nawet dla tych, którzy na co dzień nie pasjonują się przedmiotami ścisłymi. - Test z matematyki był prosty - mówi Kinga Chmielewska z klasy IIIf Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu. - Tylko jedno z zadań mogło sprawić kłopot. Chemia i fizyka były znacznie trudniejsze, ale myślę, że na prawdziwym egzaminie dam radę. Dla Angeliki Kurowskiej z klasy IIIa z Gimnazjum nr 9 we Włocławku największym wyzwaniem były zadania z chemii: - Trzeba było sięgać pamięcią do zagadnień z pierwszej klasy. Ale ogólnie powinno być dobrze, bo wiele tematów przerabialiśmy przygotowując się do próbnego egzaminu.
Jak powiedzie się uczniom z regionu podczas prawdziwego egzaminu z części matematyczno-przyrodniczej? Dowiemy się dziś, bowiem egzamin rozpoczął się o godzinie 9. Wyniki jednak poznamy dopiero później.
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013: matematyka, polski, historia, wos - ODPOWIEDZI
Czytaj e-wydanie »