w Kluczborku przegrała pierwszy mecz w tym sezonie.
w Kluczborku przegrała pierwszy mecz w tym sezonie. fot. Lech Kamiński
Elana Toruń przegrała pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach drugiej ligi.

Dziś lepszy od podopiecznych Dariusza Durdy okazał się MKS Kluczbork.

Mecz rozpoczął się źle dla torunian, bowiem stracili bramkę już w 3. minucie. Wtedy to Orłowicz dośrodkował płasko na 5. metr pola karnego Elany, a Patryk Tuszyński mógł wystawić tylko nogę, by umieścić piłkę w bramce.

Gospodarze 31. minucie prowadzili już 2:0, kiedy to kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Nitkiewiecz.

W drugiej połowie spotkania tempo meczu “siadło". Gospodarze mogli spokojnie cofnąć się na swoją połowę i czekać na okazje do kontrataku. Elana nie złożyła broni i mieli kilka okazji do zmiany rezultatu jednak defensywa drużyny z Kluczborka spisała się dobrze.

Torunianie honorowego gola strzelili dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to karnego wykorzystał Paweł Mądrzejewski.

MKS Kluczbork - Elana Toruń 2:1 (2:0)
ELANA: Kryszak - Bartkiewicz, Więckowski, Czarnecki, Wróbel - Grudzień (46. Iheanacho), Sobolewski, Kikowski (46. Mądrzejewski), Lewandowski - Mikołajczak (74. Nowasielski), Sędziak (62. Młodzieniak).