Elmedin Omanić odmienił Energę. Cenne zwycięstwo w Pruszkowie

Elmedin Omanić wrócił na ławkę Energi po dwóch meczach przerwy.
Elmedin Omanić wrócił na ławkę Energi po dwóch meczach przerwy. Lech Kamiński
Koszykarki Energi Toruń wciąż na emocjonalnej huśtawce. Po klęsce z Widzem Łódź u siebie, tym razem bez kłopotów pokonały na wyjeździe mocniejszego Lidera Pruszków.

LIDER PRUSZKÓW - ENERGA 47:56 (12:20, 14:19, 7:10, 14:7)
LIDER: Chomać 14, Colson 11, Holt 9, Wielebnowska 0, Tomiałowicz 0 oraz Oha 5, Bednarek 3 (1), Stanek 2,. Rozwadowska 2, Pietrzak 1, Szczechowiak 0.
ENERGA: Page 15, Metcalf 11, Maksimović 9, Tłumak 7 (1), Sepulveda 5 oraz Mitchell 6, Idczak 3, Ratajczak 0.

Przeczytaj także: Powrót Elmedina Omanicia ma odmienić Energę

Ekipa z href="http://kujawsko-pomorskie.regiopedia.pl/wiki/torun"Torunia grała uważnie, rozsądnie i wykorzystywała każdą okazję do powiększenia przewagi. Idealnym przykładem są ostatnie zagrania w dwóch pierwszych kwartach: najpierw akcją 2+1 popisała się Leah Metcalf, a tuż przed przerwą z dystansu trafiła wreszcie skuteczna Emilia Tłumak.

- Miałyśmy wiele okazji do kontrataku, to właśnie ten element zadecydował o naszej wygranej - przyznała skrzydłowa Energi.

- Ten mecz pokazał jak ważna jest rola szkoleniowca na ławce rezerwowych. Dobrze, że trener Omanić był z nami - dodała Julie Page.

Na początku ostatniej kwarty przewaga Energi po akcji 2+1 Idczak sięgnęła rekordowych 19 pkt (54:35). "Katarzynki" nie imponowały może w ofensywie (17 pkt po przerwie), ale znakomicie pracowały w defensywie. Rywalki trafiały zaledwie co trzeci rzut za 2 i co dziesiąty za 3 punkty.