Własna hala dała zwycięstwo. Druga wygrana Katarzynek w tym sezonie

Daniel Ludwiński
Aleksandra Pszczolarska (w środku, nr 24) oddała ważny rzut za 3 punkty
Aleksandra Pszczolarska (w środku, nr 24) oddała ważny rzut za 3 punkty Grzegorz Olkowski
W pierwszym w nowym roku domowym meczu koszykarki Energi Toruń wygrały z 1KS Ślęzą Wrocław 68:63.

Katarzynki powróciły do niedawno wyremontowanej hali „Spożywczaka”. Pierwsze spotkanie grane we własnym obiekcie przyniosło im komplet punktów, choć po 10 minutach minimalnie prowadził zespół z Wrocławia, występujący w Toruniu bez swojej najskuteczniejszej zawodniczki, jaką jest Alessia Sutton.

Warto przeczytać

Energa odrobiła jednak straty, a po przerwie potrafiła mieć nawet 15 punktów przewagi. W końcówce było mimo to nerwowo (Ślęza doprowadziła do wyniku 62:58), ale o losach meczu zadecydowały dwa celne rzuty za 3 punkty oddane najpierw przez Aleksandrę Pszczolarską, a następnie przez Karolinę Podkańską.

Najwięcej punktów dla torunianek zdobyła Sarah Sagerer - 24.

ENERGA TORUŃ - 1KS ŚLĘZA WROCŁAW 68:63
Kwarty: (13:15, 20:12, 22:17, 13:19)
Energa: Sagerer 24 (1), Jackson 13 (1), Tłumak 10 (2), Podkańska 6 (2), Ziętara 5 oraz Pszczolarska 8 (2), Grzenkowicz 2, Wieczyńska 0.