Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa tym razem w Łochowie [zdjęcia]

OPRAC.: zm
Arkadiusz Wojtasiewicz
Czwarty turniej cyklu Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej rozegrano w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie.

W zawodach wzięło udział 113 uczestników. Zwycięzcą w kategorii klas 1-3 SP i przedszkoli został Paweł Kosecki, z Katolickiej SP w Bydgoszczy, drugi był Wojciech Boniecki z SP w Rozówce, trzeci Piotr Chrobak z SP w Osielsku.

W kategorii klas 4-6 SP najlepszy był Wiktor Weber w SP w Turzanach, drugie miejsce zajął Radosław Grzemski z SP 18 w Grudziądzu, a trzecie Laura Wantoch-Rekowska z SP32 w Toruniu.

Zwycięzcą klas 7-8 SP i ponadpodstawowych został Jakub Markiewicz z ZS Elektronicznych w Bydgoszczy, a w czołowej trójce miejsca zajęli również Tomasz Olchowy z VI LO w Bydgoszczy i Maria Górny z XV LO w Bydgoszczy.

MIĘDZYSZKOLNA LIGA SZACHOWA W ŁOCHOWIE. ZDJĘCIA:

Puchary dla najlepszych zawodników zostały ufundowane przez SP w Łochowie. Sędzią głównym turnieju był Mariusz Matczyński, a towarzyszyli mu Jakub Dwojacki oraz Marek Górny. Otwarcia turnieju dokonali dyrektor placówki Mirosław Donarski wraz z organizatorem ligi Arkadiuszem Matczyńskim.

Uroczystość rozpoczęcia swoją obecnością uświetnili biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk, zastępca wójta gminy Białe Błota Paweł Zuehlke, poseł na sejm RP Ewa Kozanecka, przedstawicielka rady rodziców Anna Zaderecka.

Następny turniej cyklu odbędzie się 25 listopada w Barcinie, początek o godzinie 9.00. Wcześniejsza godzina rozpoczęcia spowodowana jest dodatkowym turniejem z par szachowych w blitza (zespoły dwuosobowe z jednej szkoły), który odbędzie się zaraz po zakończeniu ligi.

A już 11 listopada we wsi Skąpe odbędzie się bezpłatny turniej dla dzieci i młodzieży z okazji Narodowego Święta Niepodległości.