Energa Gedania Gdańsk nowym mistrzem Polski kadetek

Siatkarki Gedanii (na pierwszym planie) zasłużyły na złoty medal. W drodze po niego wygrały wszystkie mecze. MOSiR Kętrzyn
Pomorski finał w mistrzostwach Polski kadetek zakończył dopiero tie-break. W nim swoją wyższość potwierdziły siatkarki z Gdańska.

Energa Gedania Gdańsk - Orzeł Malbork 3:2 (25:22, 19:25, 23:25, 25:21, 15:8)
Gedania: Urbanowicz, Damaske, Piotrowska, Mras, Tucholska, Krasula, Kaciuba (libero) oraz Kulawy, Konkel, Bronisz, Grzmocińska.
Orzeł: Dziekońska, Mikołajewska, Kaleta, Dagmara Dąbrowska, Daria Dąbrowska, Michalewicz, Kulig (libero) oraz Kostkowska, Zachaczewska.

Siatkarki z Malborka udowodniły, że zasłużyły na finał. Przeciwstawiły się faworytkom z Gdańska. Pierwszy set był wyrównany, ale gdańszczanki zdołały wyjść na trzypunktowe prowadzenie 15:12, które utrzymały do samego końca. Druga partia zaczął się pomyślnie dla orlic, które szybko zbudowały sobie przewagę (4:2, 9:5, 20:15). Malborczanki nie wypuściły prowadzenia z rąk do końca.

Trzeci set był najbardziej zacięty. Gedania prowadziła do 16:15. Potem inicjatywę przejęły wicemistrzynie województwa pomorskiego, które odskoczyły na 24:21. Gdańszczanki obroniły dwie piłki setowe, ale do remisu nie udało im się doprowadzić. 2:1 w setach prowadził Orzeł i w Kętrzynie pachniało sensacją.

Jednak kolejna odsłona należała do Gedanii, która cały czas prowadziła 3-5 punktami, by wygrać do 21. O wszystkim zdecydował "set prawdy". Zaczął się on od remisu 2:2, ale później gdańszczanki zaczęły szybko przybliżać się do mistrzowskiego tytułu (5:2, 9:3, 10:7). Zmęczone malborczanki nie potrafiły już odwrócić losu wyniku. Mistrzem Polski kadetek została Energa Gedania Gdańsk, która w całym turnieju nie zaznała porażki.

Przypomnijmy, że Pałac Bydgoszcz, który w półfinale uległ Gedanii, zajął w Kętrzynie 3. miejsce.

Inne wyniki z niedzieli

Mecz o 3. miejsce: Impel Gwardia Wrocław - Pałac Bydgoszcz 0:3 (12:25, 21:25, 19:25).
Mecz o 5. miejsce: San Pajda I Jarosław - MOS Wola Warszawa 1:3 (14:25, 16:25, 25:19, 23:25).
Mecz o 7. miejsce: MKS Dąbrowa Górnicza - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (25:16, 25:21, 18:25, 21:25, 15:12).

Końcowa klasyfikacja: 1. Energa Gedania Gdańsk, 2. Orzeł Malbork, 3. Pałac Bydgoszcz, 4. Impel Gwardia Wrocław, 5. MOS Wola Warszawa, 6. San Pajda I Jarosław, 7. MKS Dąbrowa Górnicza, 8. Sandecja Nowy Sącz