Eurobasket 2017. Polska - Estonia 78:64. Jesteśmy niepokonani w eliminacjach! [zdjęcia, wideo]

Zwycięstwo z Estonią w Lublinie było trzecim polskiego zespołu w tych eliminacjach. Łukasz Kaczanowski
Problemy były tylko w trzeciej kwarcie. Ekipa Mike'a Taylora w Lublinie pewnie ograła Estonię. To trzecie zwycięstwo w eliminacjach Mistrzostw Europy. Za tydzień czekamy na kadrę w Toruniu!

Polska - Estonia 78:64 (21:14, 15:12, 19:23, 23:15)
Polska: Maciej Lampe 17, Mateusz Ponitka 15, Adam Waczyński 14, A.J. Slaughter 13, Tomasz Gielo 6, Adam Hrycaniuk 4, Przemysław Zamojski 4, Aleksander Czyż 3, Łukasz Koszarek 2, Michał Sokołowski 0.
Estonia: Kristjan Kitsing 15, Tanel Kurbas 11, Rain Veideman 10, Sten Sokk 8, Reinar Hallik 7, Indrek Kajupank 4, Martin Dobrek 3, Erik Keedus 3, Toomas Raadik 2, Rain Raadik 1, Rait-Riivo Laane 0, Martin Paasoja 0.

Polacy prowadzili przez niemal cały mecz. Rywale, dotąd także niepokonany w kwalifikacjach, wykorzystali słabszy fragment naszego zespołu w 3. kwarcie i wyszli na prowadzenie 49:48. Wtedy jednak biało-czerwoni poprawili defensywę i zdobyli 16 punktów z rzędu.

To był trzecie zwycięstwo Polaków w eliminacjach, wcześniej we Włocławku ograli Portugalię i w Mińsku Białoruś. W 4. kolejce Polacy zagrają w sobotę na wyjeździe z Portugalią (początek spotkania o 19:30), a w kolejną środę w Arenie Toruń podejmą Białoruś. Niewykluczone, że już wtedy będą świętować pierwsze miejsce w grupie i awans do finałów.