Europejski Pomorzanin! Laskarze z Torunia awansowali do wyższej ligi w pucharach

Agnieszka Bielecka
Pomorzanin Toruń niepokonany w EuroHockey Club Challenge I i wywalczył do Polski miejsce w wyższej lidze europejskich rozgrywek klubowych: EuroHockey Club Trophy II.

Turniej EuroHockey Club Challenge I był rozgrywany w chorwackiej Zelinie. Pomorzanin w grupie A był niepokonany. W pierwszym meczu ograł litewski Šiauliai Ginstrektė ŠSG 3:1 (Luppa, Dawid, Makowski), w drugim 3:2 gospodarzy z chorwackiego HK Zelina 3:2 (dwa gole Luppa, jeden Makowski), a na koniec węgierski Soroksári - Olcote HC 6:1 (po dwa trafienia Luppa i Rutkowski oraz Kościelski i Kowalski).

W rundzie finałowej torunianie zmierzyli się z Grammarians HC z Gibraltaru. Rywale wygrali w grupie B tylko jedno spotkanie, ale okazali się wymagającym przeciwnikiem. To oni otworzyli wynik spotkania w 36. minucie, ale już 2 minuty później wyrównał Łukasz Kurniewicz. Autorem decydującego gola w 56. minucie był Dmytro Luppa, najskuteczniejszy gracz Pomorzanina w tym turnieju.

Zwycięstwo z drużyną z Gibraltaru oznacza awans w przyszłym sezonie (dla federacji, a nie dla klubu) do wyższej ligi, EuroHockey Club Trophy II.

EuroHockey Club Challenge I to czwarty poziom klubowych rozgrywek w Europie, wyżej są Liga Mistrzów oraz dwa poziomy EuroHockey Club Trophy. Warto zaznaczyć, że Pomorzanin jest w tym sezonie jedyną polską drużyną, która zdecydowała się na rywalizację w rozgrywkach europejskich.

Skład Pomorzanina: Śliwiński, Szczęsny - Szreder, Luppa, A. Rutkowski, Karamuz, Barysenka, Raciniewski, Sellner, Kurniewicz, Kościelski, W. Rutkowski oraz Sobczak, Makowski, Dawid, Popowski, Kuźba, Kowalski.