"7 lat na urzędzie, a pan ciągle na kolanach" – skomentował przeróbkę polityk Lewicy.

W niedzielę na Jasnej Górze odbywała się 31. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja, w której wziął udział także Andrzej Duda, jednak taka sytuacja jak na udostępnionej fotografii nie miała miejsca.
Wielu użytkowników, w tym sam prezydent z własnego prywatnego profilu wskazywali, że zdjęcie jest fotomontażem.
Poseł Tomasz Trela usunął wpis
Dopiero po kilku godzinach polityk usunął wpis, przyznał, że nie był świadom, jakie zdjęcie posłużyło do stworzenia fotomontażu.
"Usunąłem wpis z fotomontażem. Nie byłem świadom, jakie zdjęcie wykorzystano do jego stworzenia. To był błąd, za który przepraszam i nie usprawiedliwia fakt, że bliskie relacje PiS z kościołem uwiarygodniły zdjęcie. Państwo powinno być świeckie, a w mediach trzeba uważać na fejki" – napisał Trela.
Skąd jest zdjęcie użyte do fotomontażu?
Zdjęcie klęczącego prezydenta Andrzeja Dudy pochodzi z czerwca 2020 roku. Wówczas upamiętnił on 80. rocznicę pierwszego transportu Polaków do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.
Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja
Biuro prasowe sanktuarium na Jasnej Górze podało, że w tym roku na uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja przybyło ponad 50 tys. wiernych.
Dwudniowemu, rozpoczętemu w sobotę spotkaniu towarzyszyło hasło "Z Maryją posłani w pokoju". Kwestii pokoju poświęcił swoją homilię metropolita przemyski abp Adam Szal.
"Dziś dzień pański – niedziela, upamiętniająca zmartwychwstanie Chrystusa. Nasz zbawiciel mówi do nas: pokój wam! Bądźmy błogosławieni w oczach bożych przez zaprowadzanie pokoju, niech wspiera nas w tym dziele Duch Święty, który jest duchem prawdy, wolności i niesie pokój" – powiedział abp Szal.
Źródła: polskatimes.pl, PAP
dś
