W tym roku muzyka dawna zabrzmi nie tylko w kościołach, ale i na Górze Zamkowej, koło wieży Klimek.
Planetarium wyjdzie do ludzi: będzie można obserwować niebo w dzień i w nocy oraz seanse na Górze Zamkowej.
Pierwszy koncert już 3 czerwca (piątek). Schola Cathedralis Thoruniensis śpiewać będzie w kościele p.w. św. Franciszka Ksawerego w Grudziądzu przy ul. Ratuszowej. Początek o godz.19.00.
Sobota z tańcami i obserwacją nieba przez teleskop
Chóry i grupy rekonstrukcyjne wystąpią w sobotę, 4 czerwca na Górze Zamkowej, przy wieży Klimek. W godz.19-22.30 będą pokazy i nauka tańców średniowiecznych.
Muzykę dawną śpiewać będą chóry: Tibi Mariae z Grudziądza, Oktet Żeński Cantores Noviensis z Nowego nad Wisłą oraz zespół muzyki dawnej Grupa Radnyna z Pruszcza Gdańskiego.
Czytaj też: Śpiewająco promują Grudziądz. Chórzyści The G Singers nagrali płytę
Przewidziane są atrakcje astronomiczne! Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu w ramach programu "Niebo Kopernika z muzyką dawną w tle" zaprasza na sobotnie obserwacje w ciągu dnia (m.in.plam na Słońcu) oraz nieba w nocy. Przygotowało seanse w przenośnym planetarium.
W sobotę wieczorem efektownie wypadną pokazy Teatru Tancerzy Ognia Arta Foc z Torunia (godz. 21.45).
To najbliższe atrakcje festiwalu.
A kolejne - 10 czerwca (wykłady w I LO i szkole muzycznej) i 11 czerwca na dziedzińcu Muzeum, gdzie wystąpi chór gregoriański Schola Cantorum Gymevensis z Gniewu oraz zespół muzyki renesansowej Miraculis z Poznania (od godz. 18 do 19.30).
Na zakończenie, 12 czerwca w Bazylice św. Mikołaja w Grudziądzu koncertować będzie z solistami Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy - Capella Bydgostiensis (repertuar barokowy).
Festiwalowi patronuje Gazeta Pomorska.