Fundacja Prawnikon, zajmująca się prawem konsumenckim, przy współpracy z Kancelarią Prawną Legalis przygotowuje kolejny pozew zbiorowy. Tym razem przeciwko stosującym nieuczciwe praktyki rynkowe oraz naliczające ogromne opłaty likwidacyjne.
Problemem są bardzo duże opłaty pobierane przez towarzystwo ubezpieczeń w momencie, kiedy klienci tego ubezpieczyciela rezygnowali z kontynuowania polisy.
- Te polisy nie były typowym produktem ubezpieczeniowym, tylko oszczędnościowo-inwestycyjnym. Namawiano do ich zakupu konsumentów, twierdząc, że to fantastyczna forma pomnażania. W rzeczywistości okazało się, że jeżeli konsument miał trudną sytuację życiową, nie mógł kontynuować opłacania składek i chciał rozwiązać polisę dostawał zero albo tylko 10-20 procent. - mówi Patricia Mitro, prezeska Fundacji Prawnikon. - Opłaty likwidacyjne w przypadku jednej z nich pochłaniały 100 procent wartości zgromadzonych oszczędności. Takich poszkodowanych konsumentów są niestety setki. Jednym z druzgocących przykładów jest senior w wieku 76 lat, który oszczędności całego życia zainwestował w taki produkt, tj. ponad 100 000,00 zł - ile stracił? Ponad 20 000,00 zł.
Każda osoba, której roszczenie może być objęte tym powództwem grupowym, może przystąpić do sprawy, składając pisemne oświadczenie o przystąpieniu do grupy w nieprzekraczalnym terminie do 30-06-2015 r. i przesyłając je do Fundacji Prawnikon w Rzeszowie. Wszyscy poszkodowani konsumenci mogą przyłączać się do pozwu zbiorowego do końca czerwca 2015r. Kontakt mailowy: [email protected]
Kto może się do Nas zgłaszać? Poszkodowani konsumenci, którzy zostali wprowadzeni w błąd oraz ci, którzy po wielu latach polisolokat lub innych produktów ubezpieczeniowych ponieśli jedynie koszty, tracąc tym samym dziesiątki tysięcy złotych.
Fundacja Prawnikon przygotowuje również pozew zbiorowy w sprawie frankowiczów.
