Futsal - I liga: Marwit Toruń przegrał w Katowicach

Marwit fatalnie rozpoczął rundę rewanżową - przegrał z ostatnim w tabeli AZS Katowice.

AZS KATOWICE - MARWIT TORUŃ 4:3 (1:2)

BRAMKI: 0:1 Citko (4), 1:1 Grendysa (5), 1:2 Kostiuczenko (18), 2:2 Rak (32), 3:2 Morgała (38), 4:2 Marynowicz (39), 4:3 Citko (40). MARWIT: Wasylczenko (Ringwelski) - Kostiuczenko, Demiszew, Morow, Zieleński - Citko, Urbański, Szczepaniak, Kieper, Łoś, Kończalski

Długa przerwa w rozgrywkach najwyraźniej mocno rozkojarzyła lidera tabeli po pierwszej rundzie. Torunianie prowadzili po pierwszej połowie 2:1. Po przerwie grający ambitnie gospodarze najpierw wyrównali. W 38 minucie wyszli na prowadzenie, a w ycofanie bramkarza Marwitu skończyło się czwartym trafieniem dla AZS. Na dwie sekundy przed końcem rozmiary porażki zmniejszył Adrian Citko.

Torunianie nie wykorzystali pauzy lidera z Gliwic i nadal zajmują drugie miejsce w tabeli. Porażka w Katowicach mocno skomplikuje ich sytuację, w skrajnym wypadku może nawet odebrać szanse na awans. W przyszły weekend w meczu na szczycie Marwit podejmuje Tango i musi koniecznie zdobyć komplet punktów.

W innych meczach: Remedium Pyskowice - KS Gniezno 7:1, Auto Complex Przodkowo - Inpuls Siemianowice 6:6, AZS UG Gdańsk - MOKS Białystok 9:7, Babylon Siemianowice Śląskie - Marex Chorzów 0:3 (walkower), Gatta Zduńska Wola - Marioss Wawelno przełożony na 26. lutego