Monika Smól
Chojniczanie wzięli udział w kolejnych imprezach.
Chojniczanie wzięli udział w kolejnych imprezach. Nadesłane UKS Ósemka

Chojniccy pingpongiści z UKS Ósemka mieli pracowity weekend. Wzięli udział w aż dwóch imprezach wyjazdowych.

Nie zabrakło ich na turnieju w Pelplinie. Tam odbywały się międzynarodowe potyczki o nagrodę starosty tczewskiego. UKS Ósemkę THERAPEUTICA/BB Auto/New House reprezentowali: Iwona Gadomska, Michał Brieger, Leszek Jodaniewski, Maksymilian i Mateusz Żychlińcy. - Poziom był wysoki ze względu na uczestnictwo ligowców - podkreśla Gadomska, która zwyciężyła w swojej kategorii w rywalizacji 7 zawodniczek. - Mateusz Żychliński wygrał w kategorii amator, w której zmagało się 10 zawodników. Z kolei Maksymilian Żychliński w tej samej kategorii zajął 4. miejsce. W open grało 18 zawodników. W silnie obstawionej kategorii, po wyrównanych pojedynkach, Brieger zajął 4. pozycję, a Jodaniewski uplasował się tuż za nim - dodaje Gadomska.

W niedzielę nasi pingpongiści stawili się w hali Gwiazdy Bydgoszcz, gdzie odbyły się pierwsze rozgrywki turnieju sponsorskiego. - W turnieju grali zawodnicy zrzeszeni w PZTS, jak również niezrzeszeni - zaznacza Gadomska. - Do 59 lat Briegerzajął miejsce w przedziale 13-16. Maciej Pawlak także uplasował się na tym poziomie. Z kolei Sławomir Wilczek wywalczył pozycję 9-12. Bezkonkurencyjny okazał się Jodaniewski, grający w kategorii G.S. powyżej 60 lat. Zajął 1. miejsce i wywalczył najwyższy laur.