Szczegóły dotyczące sposobu wkomponowania zabytkowych murów w nowy obiekt uzgadniane są z konserwatorami zabytków. To i inne wymogi odnośnie wniosku o pozwolenie na budowę opóźniają rozpoczęcie inwestycji.
- Cała inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Projekt mamy gotowy, wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę - informuje Waldemar Siwak z Warszawy, prezes spółki Browar Grudziądz. - Ponieważ musimy zachować część zabytkowych ścian dawnego browaru i są one wkomponowane w nowe obiekty, sporo czasu zajęło uzgadnianie szczegółów nie tylko z wojewódzkim konserwatorem zabytków, ale także miejską panią konserwator, która stawia konkretne wymogi. Co można, czego nie i jakie materiały mogą być użyte.
Waldemar Siwak objaśnia, że pierwotny projekt galerii trzeba było zmienić: - Sytuacja rynkowa pogorszyła się. Uwzględniając siłę nabywczą mieszkańców miasta i rejonu, zmniejszyliśmy centrum handlowo-usługowe. Będzie mniej okazałe i niższe, ale ładne. Zadbamy o estetykę całego kompleksu. Na pewno stanie się ozdobą tej części miasta. Ponadto zamiast parkingu podziemnego będzie zwykły, na około 170 miejsc.
Trwa nabór najemców do sklepów i punktów usługowych, które ulokują się w Galerii Browar przy ul. Sikorskiego.
Dlaczego opóźnia się wydanie pozwolenia na budowę galerii. Czas nagli. Teren z ruinami po browarze okropnie szpeci centrum miasta. Właścicielom też nie uśmiecha się płacenie w nieskończoność podatku za nieruchomość, która na siebie nie zarabia...
Wydział budownictwa i planowania przestrzennego ratusza zawiesił wniosek o pozwolenie nas budowę, bowiem trzeba go uzupełnić. Sprawa się przeciąga.- Chcielibyśmy jak najszybciej go uzyskać i ogłosić przetarg na wykonawcę, żeby ruszyć z budową i jeszcze w tym roku wykonać jej sporą część - wyjaśnia Waldemar Siwak. - Otwarcie galerii może nastąpić nie wcześniej, niż wiosną 2016 roku
