
Kanada szczyci się najszybciej rosnącą liczbą zagranicznych studentów na świecie: w ciągu ostatniej dekady nastąpił 135 proc. wzrost. Uczelnie, które wybierają Polacy to np. University of Toronto, University of British Columbia, University of Guelph, University of York, Simon Fraser University, University of Waterloo.

Holandia - oferuje wysoki poziom nauczania, imponującą różnorodność specjalizacji i niskie koszty studiów. Na ponad 2 tys. kierunków można studiować po angielsku. - To świetna alternatywa dla osób, które rozważały studia w Wielkiej Brytanii, ale zniechęcił je brexit - zauważa Przemysław Jeziorowski z Elab. - W tym roku na holenderskie uczelnie aplikowało z nami aż o 260 proc. więcej osób. To rekord. Najczęściej wybierali oni University of Amsterdam, Rotterdam University oraz Maastricht University.

Stany Zjednoczone niezmiennie są na szczycie wielu rankingów. Zajmują pierwszą pozycję np. w zestawieniu magazynu "CEOWORLD", gdzie brano pod uwagę takie kryteria, jak liczba instytucji badawczych, wsparcie finansowe uczelni, różnorodność specjalizacji czy rządowe wydatki na edukację.

Aż 28 amerykańskich uczelni figuruje wśród stu najlepszych na świecie w rankingu QS World University Rankings, a pierwsze miejsce zajmuje znany z innowacyjności MIT, czyli Massachusetts Institute of Technology. Według Studyportals rynek studiów międzynarodowych w USA jest największy na świecie - ma wartość ponad 51 miliardów euro.