
Wielka Brytania jeszcze niedawno cieszyła się dużą popularnością wśród polskich studentów. Brytyjskie uczelnie od dawna są symbolem prestiżowej edukacji, wystarczy wymienić choćby legendarne Oxford czy Cambridge. W rankingu "CEOWORLD" Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi o Europę. W najnowszym zestawieniu QS World University Rankings, aż 17 brytyjskich uczelni uplasowało się w pierwszej setce.

Brexit spowodował jednak, że Wielka Brytania straciła na popularności wśród młodych Polaków. - Dotychczas przeważająca większość aplikantów wybierała studia w Wielkiej Brytanii - mówi Dorota Znatowicz z Elab. - Studenci z Polski oraz innych krajów Unii ponosili takie same koszty, co Brytyjczycy. To już przeszłość, studia podrożały. Niemniej jednak wciąż można ubiegać się o wsparcie finansowe od niektórych uniwersytetów.

Wybór zagranicznej uczelni to trudna decyzja. Elab Education Laboratory organizuje największe targi edukacji międzynarodowej w Polsce, gdzie można zapoznać się z bogatą ofertą uczelni, wziąć udział w warsztatach i webinarach, skonsultować się z doradcami. Elab Education Expo odbędzie się online 23 października 2021. Wstęp jest darmowy.

Dlaczego warto studiować za granicą? - Rynek pracy wciąż się globalizuje. Umiejętność pracy w międzynarodowym zespole i dyplom prestiżowej uczelni zwiększają szanse na znalezienie atrakcyjnej posady - mówi Przemysław Jeziorowski z Elab. - Poza tym, w odróżnieniu od polskich uniwersytetów, wiele zagranicznych uczelni stawia na zajęcia praktyczne, daje możliwość bezpośredniego uczestniczenia w projektach. Mają też bardziej zróżnicowaną ofertę kierunków studiów.