https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Główna arteria Fordonu idzie do remontu

(bog)
Przygotowania do remontu Twardzickiego ruszyły już kilka dni temu. Kłopoty na jednej z głównych ulic Fordonu potrwają 5 miesięcy
Przygotowania do remontu Twardzickiego ruszyły już kilka dni temu. Kłopoty na jednej z głównych ulic Fordonu potrwają 5 miesięcy Wojciech Wieszok
Za kilka dni rusza gruntowna modernizacja Twardzickiego i Pelplińskiej, dwóch głównych ulic w Fordonie. Mieszkańców osiedla czekają trudne miesiące z objazdami i zmianami w komunikacji miejskiej.

www.pomorska.pl/bydgoszcz

Więcej informacji z Bydgoszczy na stronie www.pomorska.pl/bydgoszcz

Remont potrwa pięć miesięcy i obejmie niemal cały odcinek Twardzickiego i Pelplińskiej - od ulicy Korfantego aż do Wyzwolenia.

- Już teraz warto uprzedzić mieszkańców osiedla, bo będziemy wymieniać nie tylko nawierzchnię, ale i jej tak zwaną podbudowę. Oznacza to spore utrudnienia z blokadą i objazdami niektórych odcinków i zmianami tras autobusów komunikacji miejskiej - zapowiada Krzysztof Kosiedowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej kończy obecnie procedurę przetargową, która wyłoniła już wykonawcę prac. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to będą one mogły ruszyć w ten weekend, a najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. Niestety, do dziś jeszcze nie opracowano szczegółowych zmian w organizacji ruchu, objazdów i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

- Mówimy o niezwykle skomplikowanych robotach - wyjaśnia Kosiedowski. - Cały czas pracujemy więc jeszcze nad ich harmonogramem i rozwiązaniami, które w jak największym stopniu ułatwią życie mieszkańcom. Oczywiście przedstawimy je opinii publicznej, jak tylko będą gotowe, zapewne tuż przed rozpoczęciem remontu - dodaje.

Na razie wiadomo tylko, że najpierw nową nawierzchnię zyska odcinek od Korfantego do Kleberga, następnie od ulicy Kleberga do Skarżyńskiego oraz od Skarżyńskiego do Orląt Lwowskich. Jako ostatni remontowany będzie odcinek ul. Pelplińskiej od Orląt Lwowskich do Wyzwolenia. Transport zbiorowy będzie natomiast odbywać się ulicami Andersa oraz Akademicką

Według zapowiedzi drogowców roboty mają odbywać się również w soboty i niedziele. Niestety, mimo takiej mobilizacji potrwają aż do jesieni. Przez ten czas robotnicy kompletnie wymienią nawierzchnię obu ulic, przebudują ponad 30 skrzyżowań, 15 zatok autobusowych i wymienią 10 km krawężników.

Do tematu wrócimy, jak tylko specjaliści z ZDMiKP opracują szczegółowy zakres utrudnień.

Przeczytaj:
Bydgoszcz-Fordon: miasto zabiera się za remont ulic Twardzickiego i Pelplińskiej

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
bmp
Szkoda że nic nie słychać o remoncie chodników wzdłuż remontowanych ulic.
Może drogowcy wydzielą na nowo linie dzieląca chodnik wzdłuż Twardzickiego i Pelplińskiej na część dla rowerów i pieszych, jak było wcześniej. Bo czasem dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji z udziałem rowerzystów i pieszych. A stare linie już dawno się zatarły
m
mzk
ale rzeczywiscie najwyzszy czas juz byl ja tam tylko sporadycznie jezdze ale mieszkancom
wspolczolem. Jak juz autobus wyskakiwal przy 30 km/h to co dopiero w osobowce bylo.
m
mzk
a nam mowia ze od tatrzanskiego sie zacznie ( miala 14 lipca ) ta akcja.
k
k.s.
i dobrze. kilka miesięcy trudności potem kilka ( może -naście ) lat spokoju i równej nawierzchni. mogę szykować się do wymiany zawieszenia. wreszci będzie miało to sens ( dużo jeżdżę pelplińską ). nareszcie. przemęczymy się dla lepszej nawierzchni ; )
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska