Obejrzyj: Tajemnice Twierdzy Toruń i innych miejsc w mieście

Na stacji Gniewkowo na linii z Poznania do Torunia (lk 353) podróżni korzystają już z przebudowanego wyższego peronu nr 2.
- Zamontowano wiaty i ławki. Gabloty z informacjami oraz nowe oznakowanie ułatwiają orientację w podróży. Jest bezpieczniej dzięki jaśniejszemu oświetleniu LED i antypoślizgowej nawierzchni. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się ułatwieniem jest dojście w poziomie torów oraz ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą. Kilka miesięcy wcześniej, dla podróżnych przebudowano już peron numer 1 - informuje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
Prace zostały zrealizowane z projektu "Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap IV infrastruktura pasażerska na liniach rewitalizowanych w ramach POIiŚ 2007 2013". Wartość zadania w zakresie ogólnopolskim wynosi ok. 100 mln zł przy współfinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Tylko w województwie kujawsko-pomorskim efektem prac wykonanych w zakresie projektu są dostępniejsze dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się perony w Turznie, Suchatówce, Zieleniu i Książkach na linii Inowrocław - Toruń -Jabłonowo Pomorskie.
- Pociągiem Arrivy pojedziemy z Bydgoszczy na Półwysep Helski bez przesiadki
- Tak było w Inowrocławiu w czasach PRL-u. Zobaczcie zdjęcia!
- Takie są aktualne oferty w Powiatowym Urzędzie Pracy w Inowrocławiu!
- Tak było na przywołówkach w inowrocławskim Szymborzu
- Tak było na "Motoświęconce" pod Bazyliką Imienia Najświętszej Maryi Panny