Godzina Łaski 8 grudnia 2021. Czym jest "Godzina Łaski"? Jak odprawiać Godzinę Łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP?

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Mariusz Kapała
Udostępnij:
Czym jest "Godzina Łaski" 2021? Nabożeństwo zwane "Godziną łaski dla świata" przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia. Jak odprawiać Godzinę Łaski? Co oznacza "Godzina Łaski"? Czy 8 grudnia trzeba iść do kościoła? Czytaj więcej o tym wyjątkowym nabożeństwie.

"Godzina Łaski" 8 grudnia 2021

Kościół katolicki obchodzi w dniu 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przypomina ona prawdę, że Maryja od chwili swego poczęcia była wolna od grzechu pierworodnego.

Nabożeństwo zwane "Godziną łaski dla świata" przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Sprawdź koniecznie

8 grudnia godz. 12.00 - GODZINA ŁASKI dla całego świata.

"Godzina Łaski" 8 grudnia - co to jest?

"Godzina łaski dla świata" to nabożeństwo, które przypada każdego roku 8 grudnia. "Godzina Łaski" trwa od godziny 12.00 do 13.00.

8 grudnia 2021 roku w godz. 12:00-13:00 przypada GODZINA ŁASKI dla świata.

U początków nabożeństwa zwanego "Godziną Łaski" są objawienia Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. Co ważne, Kościół oficjalnie nie potwierdził tych objawień, choć zezwolił na kult Maryi w sanktuarium w Montichiari.

"Godzina Łaski" 8 grudnia 2021. Czy trzeba iść do Kościoła?

Zgodnie z prawem kanonicznym 8 grudnia, czyli w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny katolicy mają obowiązek uczestniczyć w Eucharystii. Jednak na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 4 marca 2003 r. na terenie Polski zniesiony został obowiązek uczestniczenia 8 grudnia we Mszy świętej, ponieważ nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy.

"Godzina Łaski". 8 grudnia nie ma w Polsce obowiązku uczestniczenia we mszy świętej, jeśli jednak jest taka możliwość – powinniśmy wziąć udział w Eucharystii.

Podczas objawienia Maryi 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari, Maryja powiedziała: Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.

W ramach nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, trwającej od 29 listopada do 7 grudnia, św. Siostra Faustyna odprawiała nowennę, która polegała na odmówieniu każdego dnia 1000 modlitwy "Zdrowaś Maryjo…" poza obowiązkowymi modlitwami w kaplicy i ćwiczeniami duchowymi.

Godzina Łaski 8 grudnia - jak odprawiać?

Jak odprawiać "Godzinę Łaski dla świata"? Maryja zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do Kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski tam, gdzie akurat przebywamy. Podczas "Godziny Łaski" powierzane są Niebu nie tylko intencje własne i swojej rodziny, ale także pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Ważne jest również dziękczynienie za dotychczasowe łaski.

Każda modlitwa jest dobra, jednak Maryja w objawieniach prosiła najczęściej o Różaniec.

Nie trzeba poświęcić na modlitwę całej godziny, jeśli nie jest to możliwe, jednak im ofiarniej podarujemy czas Maryi, tym szczodrzej obsypie swoimi łaskami.

Godzina Łaski – prośby i obietnice Matki Bożej

Najbardziej pamiętne objawienie Maryi miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari. Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Oto prośby i obietnice Matki Bożej:

  1. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.
  2. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
  3. Będą masowe nawrócenia.
  4. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
  5. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
  6. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
  7. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.
  8. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Fight Raport odc.1

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie