Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Godzina Łaski - tak należy się modlić 8 grudnia. W ten sposób odprawiać Godzinę Łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Czym jest Godzina Łaski 2023? "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata - oto jedna z próśb Matki Boskiej. Nabożeństwo zwane "Godziną łaski dla świata" przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia. Wiele osób wierzy, że w czasie tej jednej godzina w ciągu roku Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka a na świat wylewają się fale łask. Jak odprawiać Godzinę Łaski? Co oznacza "Godzina Łaski"? Czy 8 grudnia trzeba iść do kościoła? Czytaj więcej o tym wyjątkowym nabożeństwie.

"Godzina Łaski" 8 grudnia 2023 - co to znaczy?

"Godzina łaski dla świata" to nabożeństwo, które przypada 8 grudnia. Tego dnia w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypomina prawdę, że Maryja od chwili swego poczęcia była wolna od grzechu pierworodnego.

Sprawdź koniecznie

8 grudnia to GODZINA ŁASKI dla całego świata. "Godzina Łaski" trwa od 12.00 do 13.00.

U początków nabożeństwa zwanego "Godziną Łaski" są objawienia Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. Co ważne, Kościół oficjalnie nie potwierdził tych objawień, choć zezwolił na kult Maryi w sanktuarium w Montichiari.

"Godzina Łaski" 8 grudnia 2023. Czy w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP trzeba iść do Kościoła?

Zgodnie z prawem kanonicznym 8 grudnia, czyli w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny katolicy mają obowiązek uczestniczyć w Eucharystii. Jednak na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 4 marca 2003 r. na terenie Polski zniesiony został obowiązek uczestniczenia 8 grudnia we Mszy świętej, ponieważ nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy.

"Godzina Łaski". 8 grudnia - w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - nie ma w Polsce obowiązku uczestniczenia we mszy świętej, jeśli jednak jest taka możliwość, powinniśmy wziąć udział w Eucharystii.

Podczas objawienia Maryi 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari, Maryja powiedziała: Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.

W ramach nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, trwającej od 29 listopada do 7 grudnia, św. Siostra Faustyna odprawiała nowennę, która polegała na odmówieniu każdego dnia 1000 modlitwy "Zdrowaś Maryjo…" poza obowiązkowymi modlitwami w kaplicy i ćwiczeniami duchowymi.

Godzina Łaski 8 grudnia - jak odprawiać "Godzinę Łaski dla świata"?

Jak odprawiać "Godzinę Łaski dla świata"? Maryja zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do Kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski tam, gdzie akurat przebywamy. Podczas "Godziny Łaski" powierzane są Niebu nie tylko intencje własne i swojej rodziny, ale także pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Ważne jest również dziękczynienie za dotychczasowe łaski.

Każda modlitwa jest dobra, jednak Maryja w objawieniach prosiła najczęściej o Różaniec.

Nie trzeba poświęcić na modlitwę całej godziny, jeśli nie jest to możliwe, jednak im ofiarniej podarujemy czas Maryi, tym szczodrzej obsypie swoimi łaskami.

Godzina Łaski – prośby i obietnice Matki Bożej

Najbardziej pamiętne objawienie Maryi miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari. Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Oto prośby i obietnice Matki Bożej:

  1. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.
  2. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
  3. Będą masowe nawrócenia.
  4. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
  5. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
  6. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
  7. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.
  8. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska