Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Godziny ciszy" w IKEI. Sklep wprowadza "Godziny ciszy". O co chodzi w akcji?

Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
"Godziny ciszy" w IKEI. Sklep wprowadza "Godziny ciszy". O co chodzi w akcji?
"Godziny ciszy" w IKEI. Sklep wprowadza "Godziny ciszy". O co chodzi w akcji? Andrzej Banaś
"Godziny ciszy" w sklepie IKEA. Krakowska IKEA wprowadza "Ciche godziny". To specjalna akcja z myślą o osobach ze spektrum autyzmu. O co chodzi w akcji? Na czym będą polegały "Ciche godziny" w IKEI?

IKEA wprowadza "Ciche godziny"

Przyciemnione światło, wyłączona muzyka i reklamy, brak nadawanych komunikatów oraz dodatkowa kasa... Sklep IKEA w Krakowie wprowadza tzw. "Godziny Ciszy" dla klientów z autyzmem.

Sprawdź koniecznie

IKEA chce, by na zakupy mogły przychodzić i robić je w spokojnej i przyjemnej atmosferze także osoby z autyzmem.

"Godziny ciszy" w krakowskiej IKEI zostały wprowadzone we wtorki.

"Godziny ciszy" w sklepie IKEA

11 lutego IKEA Kraków na cały dzień wyłączyła muzykę i reklamy, przyciemniła oświetlenie, udostępniła specjalną strefę wyciszenia oraz kasy z pierwszeństwem dla klientów ze spektrum autyzmu.

Tak będzie w każdy wtorek - w krakowskim sklepie IKEA ruszyły "Wtorki Przyjazne Sensorycznie".

To - jak informuje IKEA - tylko część rozwiązań, które mają ułatwić robienie zakupów i podnieść komfort przebywania w sklepie osobom nadwrażliwym sensorycznie.

"Godziny ciszy" w IKEI - o co chodzi?

W każdy wtorek osoby nadwrażliwe sensorycznie zrobią zakupy w IKEA Kraków w bardziej przyjaznych warunkach. Na cały dzień przyciemnione zostanie oświetlenie, a ekspozycja będzie częściowo wygaszona. Wyłączone zostaną też wszystkie ekrany, znikną reklamy i komunikaty dźwiękowe. Wyjątkiem będzie jedynie informacja o zbliżającym się zamknięciu sklepu, ta jednak zostanie odczytana stonowanym głosem przez pracownika.

Osoby, które w trakcie wizyty w sklepie będą potrzebować odreagować napięcie, będą mogły skorzystać ze specjalnej strefy przeznaczonej do wyciszenia się.

We wszystkie wtorki IKEA Kraków udostępnia też uprzywilejowane kasy dla osób ze spectrum autyzmu, oznaczone logo akcji. Pojawiło się ono również na wydzielonych toaletach dla rodzica z dzieckiem, a we wszystkich łazienkach suszarki zastąpione zostały papierowymi ręcznikami.

"Mogę być winna grosik?", albo "Może być 2 deko więcej?" - to tylko przykłady tekstów, które słyszymy codziennie podczas zakupów. Spytaliśmy naszych Czytelników o kultowe wręcz teksty zasłyszane w sklepach. Przedstawiamy TOP 10 najlepszych tekstów. Zobaczcie!Aby przejść do kolejnego zdjęcia przesuń stronę gestem lub kliknij strzałkę w prawo na zdjęciu >>>Koniec L-4. Wchodzą e-zwolnienia

Najlepsze teksty zasłyszane w sklepach. Znasz je wszystkie?

Każdemu z nas czasami może się zdarzyć, że popełni błąd. Czym jednak wytłumaczyć TAKIE błędy ortograficzne w sklepach? To chwyty marketingowe, czy autentycznie ktoś się minął ze słownikiem? W sklepach, w których robimy codziennie zakupy - tych dużych i tych mniejszych - możemy znaleźć takie błędy, od których aż bolą oczy. Zobaczcie, co wytropili Internauci i oczywiście puścili w świat mediów społecznościowych...Zobacz zdjęcia na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami >>>Agro Pomorska odcinek 61

"Ważywa" i "Żąkile" - błędy ortograficzne w sklepach, że ocz...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska