Górnik Zabrze zatrzymany

(OLO)
Jedynie 12. minut zabrakło Chojniczance, by pokonać dzś we Wronkach Górnika Zabrze. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

GÓRNIK ZABRZE - CHOJNICZANKA 1:1 (0:1)

Bramka: Sylwester Kret (38).
CHOJNICZANKA: Baran - testowany, Trzebiński, Jakosz, Mikołajczyk - Trojanowski, Ziemak, testowany, Lenart - Gibczyński, testowany oraz w II połowie: Baran - testowany, Kowalczyk, Jakosz, Lenart - Pestka, Wolański, Trzebiński, Noga, Ziemak - Kwietniewski. Grali też Szafrański, Romańczyk, Falkowski, Niewęgłowski.

We wtorek wieczorem klub z Chojnic potwierdził wypożyczenie na rok trzech młodych zawodników z UKS SMS Łódź, o których zresztą już pisaliśmy. Cała trójka grała już w meczach towarzyskich. Są to bramkarz Krzysztof Baran (20 lat), obrońca Michał Mikołajczak (19 lat) i pomocnik Paweł Noga (20 lat), który ostatnio był wypożyczony do Łucznika Strzelce Krajeńskie (III liga dolnośląsko-lubuska).

Mecz z Górnikiem Zabrze, który powrócił w tym sezonie do ekstraklasy, ułożył się dla Chojniczanki bardzo dobrze. W pierwszej połowie bramkę dla chojniczan strzelił zawodnik testowany, a jak udało nam się dowiedzieć, był to Sylwester Kret z Floty Świnoujście, który zagrał kolejny sparing w barwach Chojniczanki. Uderzył on z 18 metrów i bramkarz Górnika musiał wyciągać piłkę z siatki.

W drugiej połowie wpadł jeden gol - dla Górnika w 78. min. meczu. Chwilę wcześniej chojniczan od utraty bramki uratował słupek.

Ostatnim rywalem Chojniczanki przed inauguracją rozgrywek będzie Kaszubia Kościerzyna, a mecz odbędzie się w niedzielę o 15.00 na stadionie Chojniczanki.

Opinia trenera

(fot. fot. archiwum)

Grzegorz Kapica
trener Chojniczanki

- W tym meczu zagrało 21 zawodników, czyli wszyscy, który pojechali do Wronek. Cieszy wynik, ale też styl i zaangażowanie. Jeśli piłkarze wkładają całe serducho w mecz, do tego dołożą umiejętności, których im nie brakuje, to można powalczyć i z takim przeciwnikiem.