Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Grając w piłkę nożną w Wąbrzeźnie nie okiwasz rywala. Przez koronawirusa

Karina Knorps-Tuszyńska
Karina Knorps-Tuszyńska
Nareszcie wąbrzeźnianie mogą korzystać z boisk sportowych
Nareszcie wąbrzeźnianie mogą korzystać z boisk sportowych Facebook/UM Wąbrzeźno
Orlik i boiska w Wąbrzeźnie zostały otwarte dla ćwiczących, jednak grupy, które będą chciały pograć w piłkę nożną mogą mieć niemały problem - z uwagi na epidemię koronawirusa obowiązuje zachowanie bezpiecznych odstępów między ćwiczącymi. Przypomnijmy, że bezpieczna odległość to ok. 2 metry od innej osoby, co w praktyce oznacza, że trudne może być okiwanie drugiego zawodnika podczas gry w piłkę nożną. Jakie jeszcze obowiązują obostrzenia na orliku i boiskach w Wąbrzeźnie oraz czy realne jest stosowanie się do nich? Sprawdzamy!

Z boisk i orlika mogą korzystać wyłącznie grupy zorganizowane od poniedziałku do piątku w godz. 10 - 20, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej:
- boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 i orlik w godz. 8 - 13 pod numerem tel. 566-882-097,
- boisko przy Szkole Podstawowej nr 3 w godz. 8 - 13 pod numerem tel. 566-882-019.

Należy jednak pamiętać, aby zamówić czas korzystania z obiektu uwzględniający automatyczne skrócenie go o 15 minut na potrzeby zejścia grupy z boiska i zachowania przerwy pomiędzy grupami.

Grupy korzystające w danym czasie z boiska mogą maksymalnie liczyć 6 osób, a siódmą może być osoba prowadząca zajęcia, np. trener. Limit nie dotyczy osób niezbędnych do obsługi. Osoby poniżej 13. roku życia mogą przebywać na boisku tylko pod opieką osoby pełnoletniej.

Przed wejściem na teren boiska lub orlika mieszkańcy muszą zdezynfekować dłonie. Osoby uprawiające sport nie mogą skorzystać z szatni i nie mogą wypożyczyć sprzętu sportowego z terenu obiektu. Co ważne, podczas uprawiania sportu - zgodnie z rządowymi zaleceniami - nie trzeba mieć maseczek.

Jak informuje miasto, z uwagi na epidemię "rekomendowane jest zachowanie bezpiecznych odstępów pomiędzy ćwiczącymi". Przypomnijmy, że rząd do odwołania wprowadził obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Wnioskujemy zatem, że także 2 metry odległości powinni zachować mieszkańcy Wąbrzeźna uprawiający sport na boisku. O ile jest to możliwe do zrealizowania podczas biegania, o tyle może okazać się trudne podczas gry w piłkę nożną, gdy trzeba przeciwnika okiwać, aby zabrać mu piłkę.

Opuszczając boisko także należy zdezynfekować dłonie.

Z kolei, aby skorzystać z bieżni na Stadionie Miejskim, należy kontaktować się z wąbrzeskim klubem Unia i z nim ustalać termin i godzinę korzystania z obiektów pod nr tel. 724-301-301.

Jak dodaje miasto, z obiektów sportowych korzystać mogą wyłącznie osoby zdrowe, bez jakichkolwiek objawów chorobowych, a szczegółowe zasady korzystania zawarte są w regulaminach umieszczonych na terenie poszczególnych obiektów.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska