Nowa przychodnia zastąpiła Bonusa, który działał przy ul. Szkolnej od lat. Placówka ta nie wygrała jednak przetargu na prowadzenie ośrodka zdrowia w miejskim budynku i zastąpił ją Spamed.
- Nasza działalność ulega ciągłemu polepszeniu - zapewniał radnych Sławomir Kuczyński, jeden z szefów Spamedu. Wyjaśnił też, że w czasie swego działania Spamed udzielił łącznie 27 tys. porad, a pacjenci mogą skorzystać z poradni specjalistycznych. Szczegółowo wyliczył, że w poradni ortopedycznej przyjęto aż 2 tys. pacjentów, okulistycznej 900, laryngologicznej 1 tys. 100, dermatologicznej 800, psychologicznej 1300, a ginekologicznej 1300. - Ilość porad ortopedycznych wynika z nadwykonań, które zadeklarowałem - wyjaśniał. - Pracowałem za darmo. Badania były gratisowe. Chcemy zapewnić jak najwyższą dostępność usług. Dzięki temu mamy też wyższy kontrakt na poradnię ortopedyczną.
Kuczyński przypomniał radnym, że przychodnia zorganizowała festyn dla dzieci, w czasie którego można było zasięgnąć porad lekarzy i zapewnił, że kończy się remont generalny. - Funkcjonuje rentgen, planujemy nowe zakupy, zaczęła działać poradnia sportowa, na którą ten region szczególnie zasługuje - wyliczał.
- Za pana poprzednika było aż 17 poradni specjalistycznych - przypomniał Marian Herder.
Kuczyński zapewniał, że to, do czego się firma zobowiązała, wykonuje. Czynione są m.in. starania o poradnie chirurgiczną, funkcjonuje tez poradnia leczenia bólu, gdzie pracuje naurolog i gdzie wykonywane są blokady. - W szpitalu wojskowym, gdzie pracuję, takiej poradni nie ma - przypominał szef Spamedu. - Zwiększyły się punkty na dermatologię. Są młodzi, nowocześni chirurdzy, którzy chcą pracować w Sępólnie, ale Narodowy Fundusz Zdrowia nie dał im takiej możliwości. Ilość punktów wciąż się jednak zwiększa i powinniście państwo być zadowoleni, bo przemiany idą w dobrym kierunku.
Czytaj e-wydanie »