Strażacy otrzymali wezwanie w poniedziałek, 6 stycznia o godzinie 5:29. Po dojeździe pierwszych zastępów okazało się, że samochód ciężarowy podjechał na stację paliw i wpadł w poślizg i uderzył w dwa dystrybutory. Jeden z nich służy do tankowania gazu LPG. Z kolei drugi zapalił się.
- Ponadto jeden z dystrybutorów w wyniku uderzenia został wepchnięty w tankujący samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby - dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci. Na miejscu pojawił się także zespół ratownictwa medycznego, który przebadał wszystkie osoby i zdecydował, że nikt nie wymaga hospitalizacji - relacjonuje w rozmowie z nami bryg. Piotr Rogowski, rzecznik prasowy KP PSP w Wąbrzeźnie.
Strażacy początkowo ewakuowali wszystkie osoby z pojazdów oraz pracowników stacji paliw i przystąpili do akcji gaśniczej. Musieli także odciąć dopływ gazu do dystrybutora. Na koniec zabezpieczono miejsce do przyjazdu serwisanta, którego pracownicy zajmują się naprawą dystrybutorów.
Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, ale na szczęście nikt nie został poszkodowany.
W sumie w akcji wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej, pogotowie oraz policja, która wyjaśni teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.
Gdy swoje działania zakończył jeden z zastępów doszło także do nietypowej sytuacji. Ciężki wóz strażaków w wyniku bardzo śliskiej nawierzchni zsunął się z jezdni i wpadł do rowu.
- Musieliśmy zadysponować specjalistyczny sprzęt z Torunia, który pomoże w wyciągnięciu tego wozu - tłumaczy bryg. Rogowski.
Na miejscu działania strażaków zostały zakończone. Wyjaśniane są wszelkie okoliczności. MOP Malankowo został już otwarty dla podróżnych.
W nocy oraz nad ranem 6 stycznia w wielu miejscach naszego regionu padał marznący deszcz. Przez to warunki na drogach były bardzo trudne. Dotyczy to zarówno głównych tras, jak autostrada A1 i droga ekspresowa S5, jak i dróg krajowych, wojewódzkich i lokalnych. W wyniku śliskich nawierzchni doszło do wielu interwencji służb na terenie całego regionu.
W ciągu dnia temperatura ma mieć już dodatnie wartości. Warunki na drogach nadal mogą być jednak trudne przez topniejący śnieg.
