Żeby zachęcić grono pedagogiczne do podnoszenia swoich kwalifikacji zorganizowano konferencję. Podczas spotkania była okazja do rozmowy ze specjalistami z zakresu pozyskiwania energii odnawialnej.
- Wszystko po to, aby w przyszłości nauczyciele podjęli się kształcenia młodzieży na kierunkach technicznych związanych z "zieloną energią" - zachęca Mariola Sokołowska, która jest pomysłodawcą projektu. - Za chwilę rynek pracy będzie potrzebował specjalistów z tej dziedziny
Najpierw teoria, potem szkolenie praktyczne
Nauczyciele, którzy chcą przystąpić do projektu "Czysta energia" muszą zdeklarować się do 2 lipca.
Warsztaty teoretyczne potrwają sześć dni. Będą prowadzone w dwóch grupach. Następnie ruszą praktyki. Odbędą się one w firmach, które zgłosiły chęć przeszkolenia belfrów. Wśród nich m.in. OPEC - Bio, Biogazownia Mełno, elektrownia wiatrowa w Bydgoszczy i firma państwa Paczkowskich z Grudziądza.
Szkolenia w przedsiębiorstwach zakończą się we wrześniu. Później każdy nauczyciel będzie zobowiązany do napisania własnego programu nauczania, który wdroży podczas lekcji.
Ilu belfrów może wziąć udział w projekcie?
- Maksymalnie pięćdziesięciu z całego województwa kujawsko - pomorskiego, dlatego o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń - tłumaczy Mariola Sokołowska. - Zależy nam na tych, którzy kształcą m.in. w zawodach technik odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska, elektryk.
Czytaj e-wydanie »