pomorska.pl/grudziadz
Więcej informacji z Grudziądza znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/grudziadz
>Kup Gazetę Pomorską przez SMS
>Kup Gazetę Pomorską przez SMS
Kup Gazetę Pomorską przez SMS - kliknij
Przybiera Wisła pod Grudziądzem. We wtorek około 16.00 poziom wody wynosił 632 cm, a o 18.00 już 637 cm.
Woda dość szybko przybiera, gdyż we Włocławku na zaporze zrzucana jest woda. W środę pod Grudziądzem poziom wody w Wisle sięgnął już 668 cm.
W Grudziądzu zebrał się dziś sztab antykryzysowy, z udziałem komendantów wojewódzkich policji, straży pożarnej i WSW. Wraz z prezydentem Grudziądza, sprawdzają m.in. wały przeciwpowodziowe w Owczarkach.
Należy się spodziewać, że wody Wisły znów wleją się do Osy i nastąpi tzw. "cofka'. Może być znów podtopionych kilka gospodarstw.
Woda znów może się wlać do obiektów KW Wisła przy porcie rzecznym. - Trochę posprzątaliśmy po poprzednim zalaniu, czekamy co będzie teraz - mówi prezes Klubu Wioślarskiego Wisła Henryk Wichrowski - zawodnicy nie mogą tej wiosny trenować na Wiśle, przenieśli się na Jezioro Rudnickie.
Strażacy już od poniedziałku układają worki z piaskiem na wale w Parskach.