Zobacz wideo: Uwaga piesi! mandat za telefon na pasach
Poluzowanie obostrzeń epidemiologicznych obowiązuje od piątku, 12 lutego
Takie placówki jak kina, teatry, czy baseny , decyzją rządu, w ograniczonym zakresie mogą funkcjonować od 12 lutego do 26 lutego. To „okres próby”, po którym podjęte mają zostać kolejne decyzje, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.
W Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu przygotowują repertuar
CK Teatr od marca ubiegłego roku wielokrotnie planowało i przekładało różne wydarzenia kulturalne. Ale „od ręki”, na najbliższe dwa tygodnie do programu wstawić ich nie może. Jedną z przyczyn są liczne zachorowania na Covid-19 pracowników tej instytucji.
- Przygotowujemy pełną ofertę koncertową i teatralną, na którą zaprosimy naszych widzów w marcu, zakładając oczywiście, że będzie to możliwe - informuje Beata Kastner, rzeczniczka Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu.
Beata Kastner dodaje: - Najbliższy czas potrzebny jest nam na ustalenie nowych terminów i skalkulowanie kosztów wydarzeń kulturalnych z artystami. Biorąc pod uwagę fakt, że możemy wypełnić widownię tylko w połowie (takie są aktualne wymagania związane z pandemią - dop. red.) nie wszystkie zaplanowane wydarzenia będą mogły się odbyć ze względów finansowych.
Na marzec planowane są m.in. koncert Tomasza Organka „Organek w Nowym Świecie”, spektakl „Cudotwórca” z Adamem Ferencym w reż. Briana Friela (po spektaklu spotkanie z aktorem), koncert muzyki irlandzkiej w klubie „Akcent”. Wrócić mają także wydarzenia cykliczne, m.in. seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz „Koncerty niedzielne”. O szczegółach będziemy informowali.
Kino "Helios" w Centrum Handlowym "Alfa" w Grudziądzu na razie pozostanie zamknięte
Zamknięte na razie pozostaną wszystkie - a więc także grudziądzkie - kina sieci „Helios”. O tym zdecydował zarząd firmy będącej właścicielem multipleksów. Powód? Uruchomienie kin wymaga czasu i pieniędzy, a wobec nałożonych obostrzeń i niepewności co będzie po 26 lutego, jest nieopłacalne.
Zamknięty pozostanie Basen Nadwiślański w Grudziądzu
Otwarty nie zostanie także Basen Nadwiślański, przy ul. Kalinkowej w Grudziądzu. Dlaczego?
Odpowiedź znajdujemy w specjalnym komunikacie wydanym przez Grupę OPEC. Czytamy w nim, że basen, mimo że decyzjami rządu, jest nieczynny (z przerwami) przez niemal rok, nie otrzymał żadnego odszkodowania, ani pomocy, a wszystkie koszty przestoju ponoszą spółki grupy OPEC. „W trudnym położeniu znaleźli się pracownicy basenu, którym w miarę naszych możliwości zapewniono zatrudnienie w spółkach Grupy OPEC” - czytamy w komunikacie. I dalej: „Analizujemy różne scenariusze wyjścia z tego impasu, jednak uruchomienie basenu w dotychczasowej formule przekracza nasze możliwości”.
Dalej czytamy: „W czasach pandemii sytuacja ekonomiczna basenu stała się dramatyczna”.
Nie ma też pewności, czy basen zostanie otwarty nawet po unormowaniu sytuacji epidemiologicznej - o możliwym jego zamknięciu na stałe na łamach „Pomorskiej” już informowaliśmy.
Za to od poniedziałku miłośnicy pływania, będą mogli korzystać z basenów przy szkołach na os. Rządz i Lotnisko.
Muzeum i galeria "Akcent" w Grudziądzu zapraszają na wystawy
Od 2 lutego czynne są galeria klubu „Akcent” oraz muzeum.
W pierwszej z tych placówek w czwartek wieczorem - w formule online - otwarto wystawę prac Zenona Janusza Pląskowskiego. To obrazy wykonane w drewnie, metodą intarsji.
Z kolei muzeum nie tylko otworzyło się na zwiedzających, ale także organizuje pierwsze po przerwie, sobotnie warsztaty rodzinne. Wolnych miejsc już nie ma.
- Grudziądz i okolice. Przed nami kolejny atak zimy. Drogowcom wystarczy soli?
- Radni KO pytają prezydenta: Co z obniżką opłaty za "deszczówkę" dla przedsiębiorców?
- Dyrektor szpitala w Grudziądzu nie będzie już tak często "odpytywany" przez radnych
- Wypadek pod Grudziądzem. Samochód uderzył w drzewo. Kierowca był uwięziony
- Ilu nauczycieli z Grudziądza jest chętnych do zaszczepienia przeciw COVID-19?
