https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Grudziądzanie chcą wskazać kilka wariantów dla przeprawy

Jedna firma chce przygotować koncepcję techniczno-ekonomiczną tymczasowego mostu drogowego. Zażądała za usługę 64,6 tys. zł.

Do Miejskiego Zarządu Dróg wypłynęła jedna oferta - od firmy BiG Mosty Projektowanie i Nadzór z Grudziądza. Jej właścicielem jest Bernard Glapiak, który ma doświadczenie w budowie takich konstrukcji.

Grudziądzki mostowiec 20 lat temu projektował i nadzorował wznoszenie tymczasowej przeprawy w naszym mieście. Powstał on tuż obok mostu im. Józefa Piłsudskiego, który był wtedy remontowany.

Drogowcy już sprawdzają, czy oferta BiG spełnia wymogi postawione w specyfikacji przetargowej. Jeśli nie będzie uwag, umowa z nią zostanie podpisana w ciągu najbliższych dni.

Wykonawca już 17 czerwca, na sesji Rady Miasta ma wskazać kilka wariantów lokalizacji tymczasowej przeprawy. - Ostateczny wybór będzie należeć do nas - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy drogowców. - Cała koncepcja ma być gotowa w ciągu trzech miesięcy.

Zwycięzca przetargu przeanalizuje łącznie trzy bądź cztery warianty, wskaże typ mostu, jego długość, koszty budowy, a także jego eksploatacji.

Przypomnijmy: 17 marca radni przyjęli rezolucję zobowiązującą władze Torunia do przygotowania, a następnie realizacji tymczasowej przeprawy drogowej. Z takim pomysłem wyszedł klub PO. Rajcy przekonują, że zastępczy most w najbliższych latach może rozładować zatory na jedynej przeprawie drogowej i trasach dojazdowych do niej. PO chce, aby konstrukcja powstała jeszcze w tym roku.

(WG)

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska