https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Henryk Pyrzewski z Grudziądza mieszka w lokalu socjalnym. Żeby głosować w wyborach musi dopisać się do listy wyborców

(PA)
- O prawo do głosowania muszę "wnioskować", bo mieszkam w lokalu socjalnym. To absurd! - żali się Henryk Pyrzewski.
- O prawo do głosowania muszę "wnioskować", bo mieszkam w lokalu socjalnym. To absurd! - żali się Henryk Pyrzewski. Aleksandra Pasis
Grudziądzanin czuje się pokrzywdzony: - To absurd!. Tylko dlatego, że mieszkam w lokalu socjalnym i mam tymczasowy meldunek, nie umieszcza się mojego nazwiska na liście wyborców. Nie powinno tak być!

Pan Henryk pierwszy raz spotkał się z taką sytuacją podczas tegorocznych wyborów do Europarlamentu. - Poszedłem do lokalu wyborczego i mocno się zdziwiłem, gdy nie było mnie na liście głosujących. Wyszedłem z "kwitkiem".

Żeby uniknąć podobnej sytuacji podczas listopadowych wyborów do samorządu Henryk Pyrzewski woli już za wczasu się "dopisać". -Nie podoba mi się takie traktowanie. Żyję w tym mieście, płacę podatki, a żeby skorzystać z praw obywatelskich, muszę o to dodatkowo wnioskować. Według mnie to absurd.

Niestety, w podobnej sytuacji jak pan Henryk jest wielu mieszkańców zajmujących m.in. lokale socjalne, gdyż mają zwykle tymczasowy meldunek.

Wnioski o dopisanie się do listy wyborców można składać do 12 listopada

Żeby móc wziąć udział w jesiennych wyborach osoby, które nie mają zameldowania na pobyt stały i nigdzie nie są zameldowane, muszą złożyć wnioski o dopisanie do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania. Czas na to jest do 12 listopada.

- Wniosek powinien zawierać: nazwisko, imię, imię ojca, datę urodzenia oraz PESEL - wyjaśnia Dorota Pokora z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Dopisanie do stałego rejestru wyborców powoduje już ujęcie mieszkańca w każdych kolejnych wyborach i referendach na listach bez potrzeby składania kolejnego wniosku.

Formularze można pobrać w Wydziale Spraw Obywatelskich mieszczącym się przy ul. Mickiewicza 28/30, pokój 16.

Informacje o warunkach udziału w wyborach można uzyskać pod nr 56 4510380

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Skandalem jest to ze bez poprawienia lub pogorszenia warunków w lokalu zmienia się jego status z komunalnego na socjalny(lub odwrotnie) TYLKO PATRZĄC NA DOCHÓD NA GŁOWĘ LOKATORA,

m
mieszkaniec

Malinowa banda działa i sprzedaje ludzi. strach

g
gość
W dniu 18.09.2014 o 13:40, Gość napisał:

Kolejna roszczeniowa patologia

Żadna rozszczeniowa patrologia osiołku , tylko pozbawienie praw obywatelskich ludzi biednych i nie doinformowanych. Ludzi zameldowanych w lokalach socjalnych - NAJEMCÓW LOKALI SOCJALNYCH.  Jest to skandal nad skandale że ludzi biednych zameldowanych w lokalach socjalnych pozbawia sie praw obywatelskich - możliowści głosowania. w wyborach samorządowych i robią to PLATFUSY.

G
Gość

Idiodtyczny artykół, który ma wzbudzić emocje. Wyborcą w danej gmine zostanie się automatycznie po zameldowaniuna pobyt stały. Czasowych nie bierze się pod uwagę. Tacy obywatele muszą samio to zadbać.

G
Gość

A co będzię jak w nowych dowodach nie będzie adresów zamieszkania?

G
Gość

Ten Pan nie mieszka w lokalu  socjalnym tylko na działkach na ul. Parkowej. Niech MPGN się zajmnię tą sprawą bo inni nie maja gdzie mieszkać a on ma zapewnione warunki mieszakniowe. Dotego ma samochód bordowe Renault, ktore stoi na parkingu obok.

T
Tomek

Z choinki się urwał? Przecież to nic nowego, każdy kto nie ma stałego zameldowania musi się dopisywać do listy. Tak było od dziesięcioleci (pewnie wcześniej też). 

Nie chce mu się przejść do urzędu i złożyć jeden formularzyk? 

To ja jestem oburzony.

Mieszka na nasz koszt (za jego mieszkanko Pan płaci i Pani płaci, społeczeństwo płaci) i jeszcze wychyla głowę.

 

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska