Nesta Mires (z prawej Daniel Minge) pokonali po dogrywce GKS Katowice
Nesta Mires (z prawej Daniel Minge) pokonali po dogrywce GKS Katowice Jacek Smarz
Emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice Nesty Miresa zebrani w piątkowe popołudnie na Tor-Torze.

Podopieczni Leszka Mingego pokonali po dogrywce Tauron GKS Katowice.

Od początku mecz toczył się bramka za bramkę. Później do głosu doszli goście. Ekipa ze Śląska na początku trzeciej tercji wyszli na prowadzenie 5:3.

Torunianie nie rezygnowali z osiągnięcia korzystnego wyniku. Niespełna pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry Siergiej Kukuszkin doprowadził do wyrównania.

Ten sam zawodnik 20 sekund przed końcem dogrywki zapewnił Nescie Miresowi dwa punkty.

Nesta Mires Toruń – Tauron GKS Katowice 6:5 pop dogrywce (1:1, 2:2, 2:2, d. 1:0)

0:1 J. Lorek – D. Peca – O. Krawczyk (2.26), 1:1 B. Skólmowski – B. Fraszko – S. Kukuszkin (9.38, w przewadze), 1:2 D. Nahunko – W. Troszyn – M. Porejs (22.21, w podwójnej przewadze), 2:2 B. Fraszko – J. Żylinski – S. Kukuszkin (27.58, w przewadze), 2:3 D. Nahunko (28.24), 3:3 M. Kalinowski – W. Michałjow – A. Jaworski (37.16, w przewadze), 3:4 D. Peca – O. Krawczyk (43.02), 3:5 M. Biały – W. Troszyn – R. Barlock (46.29), 4:5 J. Żylinski – A. Mogiła – S. Kukuszkin (53.52), 5:5 S. Kukuszkin – B. Fraszko – J. Żyliński (55.31), 6:5 S. Kukuszkin – B> Fraszko – D. Trachanow (64.40, w przewadze)

Nesta: Plaskiewicz – Żylinski, Skólmowski, Fraszko, S. Kukuszkin, Mogiła – Trachanow, Lidtke, Kalinowski, Michajłow, J. Dołęga - A. Kowracz, Ł. Podsiadło, Husak, Ćwikła, Winiarski – Heyka, Jaworski, Naparło, Wiśniewski

Materiał oryginalny: Hokeiści Nesty Miresa walczyli do końca. Są tego efekty! - Nowości Dziennik Toruński