Huang Sheng Sheng z Olimpii/Unii zdobył srebro w German Open!

(marz)
Huang Sheng Sheng, lider Olimpii/Unii Grudziądz należy do najlepszych deblistów na świecie. Maryla Rzeszut
Grał w Berlinie jak z nut. Lider grudziądzkiej Olimpii/Unii Huang Sheng Sheng (i jego rodak Chiang Hung-Chieh) dotarli do finału debla w ITTF World Tourze German Open i wywalczyli srebro. W Berlinie rywalizowała światowa czołówka tenisa stołowego.

Para z Tajwanu szła w turnieju jak burza. Partnerem Huanga był jego rodak, Chiang Hung-Chieh. Wraz z nim Huang w pojedynku o wejście do czołowej "ósemki" pokonał chiński debel Zhan Jike/Zhou Yu 3:2 (-5,7,11,-8,12), należący do faworytów.

Znakomicie grali dalej. W boju o wejście do ćwierćfinału pokonali swoich rodaków, parę z Tajwanu (rozstawioną z numerem 1) Chen Chien An i Chuang Chih Yuan 3:0 (9,9,8).

W ćwierćfinalowym pojedynku o awans do półfinału Huang Sheng Sheng i Chiang Hung-Chieh spotkali się z duetem z Korei: Kim Donghyunem i Jungwoo Lee. Znów rozbili rywali 3:0 (9,9,8).

Tylko w finale, i to po wyrównanej, zaciętej walce, musieli uznać wyższość debla gospodarzy. Polegli z honorem, ulegając deblowi Timo Böll/Patrick Franziska 2:3 (8,-7,8,-11,-10).

Srebrny medal Huanga Sheng Shenga w deblu to jedyny medal zawodnika grającego we Wschodzący Białystok Superlidze w German Open.

W turnieju singla spośród 10 zawodników Wschodzący Białystok Superligi, do 1/16 finału awansował Wong Chun Ting (Condohotels Morliny Ostróda). W turnieju głównym grał też Oh Sang Eun (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i poległ w 1/32 finału.

Finał singla wygrał sensacyjnie 16-letni Fan Zhendong (Chiny). Pokonał mistrza Europy - Dimitrija Owczarova 4:1 (11,7,-6,1,9). Wcześniej, w ćwierćfinale młody Chińczyk rozprawił się z Vladimirem Samsonovem (Białoruś) 4:3 (-9,-9,8,8,9,-13,6).