Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hucznie rozpoczęliśmy Dni Nakła. Najbliższy czas pełen będzie koncertów [zdjęcia]

(ms)
Na ul. Powstańców Wlkp. w Nakle stanęła scena i stragany z pysznościami. Z kolei na dziedzińcu LO im. Krzywoustego prezentowano dawne rzemiosło. Dzieci mogły zobaczyć przy  pracy kowala, garncarza etc., a także wyżyć się plastycznie.
Na ul. Powstańców Wlkp. w Nakle stanęła scena i stragany z pysznościami. Z kolei na dziedzińcu LO im. Krzywoustego prezentowano dawne rzemiosło. Dzieci mogły zobaczyć przy pracy kowala, garncarza etc., a także wyżyć się plastycznie. Maja Stankiewicz
Piątym Jarmarkiem św. Wawrzyńca wystartował cykl imprez z okazji święta miasta. Kolejne atrakcje już w za kilka dni. 31 bm. zagrają "Elektryczne gitary", 1 czerwca wystąpi w amfiteatrze Norbi, a 2 czerwca zaśpiewa Halina Frąckowiak.

Dni Nakła. Jarmark św. Wawrzyńca

Jarmark miał się rozpocząć w niedzielę (26 maja) o godz. 9.00, ale zachmurzony i zimy ranek zniechęcił nieco i wystawców i gości. Na dobre tłoczno na ul. Powstańców Wlkp., gdzie postawiono kramy, zaczęło być około 10.00 Wtedy to na estradę weszły "Nakielanki", a z kościoła pw. św. Wawrzyńca, po uroczystej mszy św., ruszył na jarmark barwny korowód.

Na czele maszerowała orkiestra dęta OSP Nakło, za nią władze miasta i innych gmin powiatu, a także goście z czeskiego Naklo. Bo w minioną sobotę (25 maja), po 14 latach kontaktów, przypieczętowano współpracę Nakła i Nakla. Włodarze obu miast podpisali w Muzeum Ziemi Krajeńskiej umowę partnerską.

Zespół "Stracony Raj" z czeskiego Nakla zagrał dla nakielan. Ale atrakcji na jarmarku było więcej. Swoje prace prezentowali nakielscy artyści. Nowe pocztówki i materiały promocyjne oferowali przechodniom działacze Towarzystwa Przyjaciół Nakła. Był kiermasz staroci, pokaz dawnych rzemiosł i pyszności oferowane przez gospodynie z kilku gmin.

Posmakować można było m.in. słynnej śmietanówki z Bnina, spróbować wędzonego karpia z beczki przyrządzonego przez Zofię Bruską z Suchar. Potrawę tę wyróżniono w ubr. w konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów". Pyszne kluski z kapustą, a także potrawy z ziemniaków i drobiu serwowały panie z Matyldzina, Izabeli i Wiela.

Nie zabrakło stałych wystawców - Barbary Jasińskiej ze Ślesina czy rodziny Pyrów z Mrozowa. Duży wybór był m.in. konfitur i dżemów , a także nalewek. Najlepsze zgłoszono do konkursu "Smaki Krajny i Pałuk".

Ale przed nakielanami jeszcze kilka atrakcji. Najbliższą już w piątek 31 maja jest koncert "Elektrycznych gitar". Zespół wystąpi w amfiteatrze o godz. 20.30. Bilety kupić można jeszcze za 10 zł, w dniu konceru cena wzrośnie do 20 zł. Warto zabrać dzieci, bo te do lat 10 zapłaca za wejście do amfiteatru tylko złotówkę.

Ciekawie rozpocznie się w Nakle czerwiec. Pierwszego czerwca - Impreza z okazji Dnia Dziecka - rozpocznie się w amfiteatrze o godz. 15.30. Wystąpi Norbi. Wstęp wolny.

A następnego dnia - 2 czerwca - zaśpiewa w Nakle Halina Frąckowiak. Przebojów piosenkarki posłuchać będzie można po godz. 17, w amfiteatrze. Artystka uświetni juwenalia słuchaczom nakielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wstęp wolny.

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska