Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hydro-Vacuum. Tłocznia ścieków najbardziej innowacyjnym produktem!

(marz)
Nowoczesna tłocznia ścieków TSB wyprodukowana w H-V wzbudza zainteresowanie. Z prawej (wysoki, w jasnej koszuli) Michał Kubizna
Nowoczesna tłocznia ścieków TSB wyprodukowana w H-V wzbudza zainteresowanie. Z prawej (wysoki, w jasnej koszuli) Michał Kubizna serwis H-V
Tłocznia ścieków TSB z Hydro-Vacuum wśród 20 najbardziej innowacyjnych wyrobów w Polsce!

Już pracuje kilkaset takich tłoczni, a Niemcy na targach podpatrują rozwiązania grudziądzkich inżynierów.

Naukowcy doceniają

To już kolejne wyróżnienie tego wyrobu. Tłocznia ścieków TSB znalazła wcześniej uznanie specjalistów z branży. Zdobyła Medal Targów Kieleckich i Medal Europejski.

A teraz - w raporcie przygotowanym przez zespół z Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk tłocznia  ścieków TSB z grudziądzkiego H-V znalazła się na liście 20 najbardziej innowacyjnych produktów w Polsce w roku 2012. Obok takich wyrobów jak np. nowoczesny silnik lotniczy tłokowy z WSK PZL Kalisz SA, elektryczny zespół trakcyjny ELF bydgoskiej PESY czy gogle noktowizyjne MU-3M firmy Bumar.

Nie ma wątpliwości, że tłocznie ścieków będą na rynku zawsze potrzebne, tyle tylko - że trzeba wygrać rywalizację z konkurencją i mieć najlepsze.

O to właśnie postarali się inżynierowie z Hydro-Vacuum SA i skonstruowali tłocznię całkiem inną niż znane dotychczas.  Co takiego wymyślili  - i opatentowali -  że ich wyrób  zdobywa nagrody i zyskuje wysokie oceny ekspertów?

- Nasze rozwiązanie tłoczni jest całkiem inne, niż dotychczasowe, wprowadzane na rynek przez zachodnie koncerny głównie z Niemiec. Mówiąc w dużym uproszczeniu: zamiast klapowego systemu separacji ciał stałych, wprowadziliśmy innowacyjny system prętowy. Tłocznia jest całkowicie zautomatyzowana, nie trzeba jej dodatkowo obsługiwać. Ponadto rozwijamy system zdalnego monitoringu tłoczni, co pozwala operatorowi na jednoczesny nadzór nad dużą liczbą rozproszonych obiektów. Posługuje się przy tym systemem komputerowej wizualizacji pracy - stara się wyłożyć nam  "kawę na ławę" dr inż. Marcin Janczak, kierownik działu badawczo-rozwojowego H-V S.A.

A to wszystko jest i tak dla przeciętnego człowieka skomplikowane.

Opis zdjęcia: Tak wygląda nowoczesna tłocznia ścieków TSB wyprodukowana w H-V. Inż. Jakub Franczak (pierwszy z lewej) objaśnia odbiorcom, na czym polega jej innowacyjność (fot. serwis H-V).

Mają głowy ci inżynierowie z H-V!
Doszło do tego, że na targach IFATw Monachium, niemieccy inżynierowie przychodzili na stosiko H-V, aby podpatrywać polskie rozwiązania w tłoczniach ścieków i pompach z wewnętrznym układem chłodzenia!

- Niektóre z dużych niemieckich koncernów już wprowadziły na rynek tłocznie
o kształcie zbliżonym do tłoczni H-V. Tłocznia TSB zbudowana jest na kształt półokręgu, co nadaje jej bardzie ergonomiczny kształt niż wcześniejsze rozwiązania. Łatwiej ją wpasować w zbiorniki o mniejsze średnicy, co obniża koszty inwestycji - objaśnia dr Janczak. - Aby zmniejszyć uciążliwy wpływ kanalizacji na środowisko wszystkie tłocznie H-V SA mają filtr biologiczny, który usuwa uciążliwe zapachy.

Od początku podjęcia produkcji tłoczni H-V wprowadziło już na rynek kilkaset tłoczni TSA i TSB.

- Oprócz nas tłocznie ścieków oferują w Polsce głównie przedstawicielstwa firm zagranicznych, jednakże w ostatnim czasie zauważam również nowe produkty polskich producentów, dlatego wciąż pracujemy nad nowymi rozwiązaniami w tłoczniach, tak abyśmy zawsze mogli być o jeden krok przed konkurencją  - dodaje dr Janczak.

- Oprócz nas tłocznie ścieków produkują w Polsce 3-4 firmy. Staramy się, by nas nie wyparły z rynku. Sprzedaliśmy już kilkaset tłoczni TSB. Hydro-Vacuum nie daje się rywalom - mówi Paweł Jurczyk, gł. specjalista ds. marektingu H-V. - Nasze tłocznie zdobyły dużą część rynku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska