Zobacz wideo: Nastolatkowie też będą szczepieni przeciwko COVID-19?
Matura z matematyki na poziomie podstawowym została przeprowadzona w środę 5 maja 2021. Egzamin jest obowiązkowy dla uczniów, którzy przystępują do matury po raz pierwszy.
To też może Cię zainteresować
Egzamin maturalny z matematyki rozpoczął się w środę 5 maja 2021 o godz. 9. Jak informuje Emilia Balana-Mroczkowska, starszy wizytator w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, w Kujawsko-Pomorskim matura z matematyki rozpoczęła się zgodnie z planem i przebiegała bez przeszkód.
Do matury z matematyki na poziomie podstawowym w województwie kujawsko-pomorskim przystępuje 15132 tegorocznych maturzystów. - Nie obawiam się matury z matematyki na poziomie podstawowym. Myślę, że jako uczeń klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej poradzę sobie bez problemu. Dla mnie nie jest to wymagający egzamin. Wolę skupić się na rozszerzeniu z matematyki - mówił nam przed egzaminem Mateusz Hełminiak z II LO w Bydgoszczy.
Matura z matematyki 2021 została przygotowana w oparciu o niższe wymagania. Z uwagi na naukę zdalną zrezygnowano z części materiału na egzaminie. W arkuszu maturalnym było więcej zadań zamkniętych, a mniej niż otwartych (7 otwartych zamiast 9).
- Jestem zadowolony. Myślę, że poszło mi raczej dobrze. Zadania zamknięte były łatwe i nie wymagały skomplikowanych obliczeń. Zadania otwarte też dało się rozwiązań. Mam wrażenie, że cały czas przewijała się funkcja kwadratowa. Zadania z geometrii także łączyły się z zagadnieniami z funkcji. Czasu na napisanie egzaminu było wystarczająco dużo, chociaż siedziałem do końca. Przyjąłem taką metodę, że przy zadaniach zamkniętych, co do których miałem wątpliwości, stawiałem sobie znak zapytania i potem do nich wracałem. Sądzę, że większość z nich rozwiązałem poprawnie - mówi maturzysta z I LO w Bydgoszczy.
Na maturze z matematyki za rozwiązanie wszystkich zadań będzie można otrzymać maksymalnie 45 punktów (28 za zadania otwarte, 17 za zadania zamknięte). To o 5 punktów mniej niż wcześniej.
Czas na napisanie matury z matematyki w 2021 przy mniejszej liczbie zadań pozostał taki sam jak w ubiegłych latach. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 170 minut.
Współpraca: Małgorzata Pieczyńska
