Ich praca łączy się z grą komputerową. Takie rzeczy tylko w...

  Ich praca łączy się z grą komputerową. Takie rzeczy tylko w Chełmnie!

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Czterech bezrobotnych mieszkańców powiatu bierze udział w stażu - teście. Innowacyjność jego polega na tym, że im lepiej pracują tym mają większe szanse na lepszy wynik w grze komputerowej.
  Mogą - a nawet powinni - grać w grę komputerową, ale... dopiero po sumiennie wykonanej pracy

  Mogą - a nawet powinni - grać w grę komputerową, ale... dopiero po sumiennie wykonanej pracy ©sxc.hu

  Tzw. staże innowacyjne odbywają się w ramach projektu „Box grywalizacji, czyli od aplikacji do motywacji”, realizowanego przez Fundację Stabilo z Torunia w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Chełmnie. Udział biorą cztery młode bezrobotne osoby. Znalezienie pracy utrudnia im częste korzystanie z gier komputerowych i innych rozgrywek online.

  Kobieta i dziecko zostali przygnieceni przez przyczepy! [zdjęcia]

  - Od 1 czerwca trzy panie odbywają staż w biurach, w: Stowarzyszeniu LGD Chełmno, Urzędzie Gminy w Lisewie i w PCPR Chełmno, natomiast pan - w Brzozowie pracuje fizycznie - tworzy meble - wymienia Filip Gołębiewski, koordynator projektu.
  - Do godz. 16 są w pracy, gdzie co dzień ocenia ich pracodawca i przyznaje punkty. Pod uwagę bierze między innymi punktualność, wykonywanie poleceń, solidność. Im więcej punktów stażysta dostanie tym w grze-aplikacji „Ku górze” ma większe szanse na zwycięstwo. Sama nazwa gry oznacza rozwój tych osób, a gra przenosi do średniowiecza, każdy ma księstwo, rozwija je, podbija tereny - dzięki zdobytym punktom.

  Staże potrwają do końca sierpnia. Wówczas nastąpi podsumowanie tej społecznej innowacji, a organizatorzy dowiedzą się, jakie przyniosła efekty.

  - Zaskoczyło mnie, że tyle pań ma problem z nadmiernym spędzaniem czasu na grach, spodziewałem się większości panów - dodaje Filip Gołębiewski. - Są więc już pierwsze niespodzianki. Stażyści są chwaleni przez pracodawców, bo zmotywowani do pracy.  DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018