Właśnie jesienią rozwiązał się worek z dotacjami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, który jest głównym sponsorem tego typu przedsięwzięć.
Osięciny - orkiestra dęta ma 35 lat. Doświadczenie seniorów plus zapał młodzieży - i wszystko gra!
Z dotacji funduszu skorzystało kilka gmin w powiecie radziejowskim. W Piotrkowie Kujawskim dzięki temu posadzono przy ul. Parkowej 215 sztuk krzewów tuja szmaragd - koszt to 12,9 tys., w tym dotacja WFOŚ - ponad 10 tys. złotych. W listopadzie zakończono nasadzenia w rejonie ulic: Targowej i Słonecznej, na terenie zespołu dworsko-parkowego. To kosztowało ponad 15 tys. złotych, ale tym razem nasadzenia pokryty zostały z kasy miasta.
Radziejów śmiało możemy nazwać zielony miastem. O tę zieleń dbają władz, które też sięgają po wsparcie Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska. Dzięki tym staraniom na wiosnę zazieleni się m.in. miejski skwer przy ul. Przesmyk-Zamkowa w Radziejowie. Posadzono tu 493 sztuk różnego rodzaju drzew, krzewów i roślin ozdobnych. Całkowita wartość zadania wyniosła 11,6 złotych brutto.
Topólka też chce być zielona. I też korzysta z możliwości ubiegania się o środki zewnętrzne na zadrzewienie i zakrzewienie terenów. W tym sezonie dostali 9,4 tys. złotych. Posadzono m.in. lipy holenderskie, klony, krzewy magnolii. W sumie 18 drzew i 270 krzewów.
Także gmina Bytoń skorzystała z możliwości ubiegania się o środki zewnętrzne na zadrzewienie i zakrzewienie terenów zielonych.
Całkowity koszt przedsięwzięcia to 13,5 tys. zł, z czego kwota dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska stanowi 9,4 tys. zł. Posadzono m.in. lipy holenderskie, klony, krzewy magnolii. W sumie 18 drzew i 270 krzewów ozdobnych.
W Osięcinach zieleni oczywiście nie brakuje, a wysiłki, by było jej jak najwięcej, skierowane są obecnie na Bartłomiejowice. Tu od kilku lat urządzane jest Gminne Centrum Rekreacji Publicznej.
