III Beg Wiosenny cieszy się dużą popularności wśród torunian i mieszkańców regionu. Przede wszystkim ze względu na atrakcyjną trasę, która jest wytyczona leśnymi duktami. Zgodnie z nazwą - to tam najłatwiej znaleźć pierwsze oznaki wiosny.
Dodatkową atrakcją dla uczestników biegu na Barbarce były przysmaki regeneracyjne. Tym razem były to gęś burgery i gorąca zupa z gęsiną.
III Bieg Wiosenny na Barbarce zainaugurował popularny w regionie cykl Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika na koniec sezonu ukończenie minimum siedem z dwunastu biegów, ale musi być na liście finał w Gniewkowie. Do klasyfikacji liczy się sześć najlepszych czasów plus wynik biegu finałowego.
Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych - terminarz
8 kwietnia - Biegi Żnińskie, 10 km
12 maja - Bieg Rycerski, Świecie, 10 km
26 maja - memoriał im. Czesława Wasielewskiego, Brześć Kujawski, 10 km
2 czerwca 2018 - Lisewskich Bieg Jaszczurczy, Lisewo, 10 km
8 lipca 2018 -Bieg Nowalijkowy, Kruszwica, 10 km
26 sierpnia - Półmaraton Uzdrowisko Ciechocinek, 10 i 21 km
8 września 2018 - Rypiński Bieg po Zdrowie Doliną Rypienicy, Rypin, 10 km
23 września - Lipnowski Bieg Uliczny, Lipno, 10 i 21 km
6 października - Anwil Półmaraton Włocławek, 10 i 21 km
27 października - Bieg św. Huberta, Tuchola, 15 km
4 lub 18 listopada 2018 - Finał Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bieg im. Rodziny Milewskich, Gniewkowo, 10 km.