
Ile dajemy do koperty na Pierwszą Komunię?
Rozpoczął się czas Pierwszych Komunii Świętych. Rodzice, chrzestni i pozostali goście zastanawiają się, jaki prezent sprawić z tej okazji.
- Mój syn teraz przystępuje do pierwszej komunii świętej w maju i chce tylko żeby rodzina była obecna razem z nim takie słowa usłyszałam dziś po raz trzeci. I pragnie przyjąć Pana Jezusa po raz pierwszy - napisała Karolina.
Jednak jak wiadomo, wiele dzieci w dniu Pierwszej Komunii czeka na prezenty, również na pieniądze. Ile w takim razie należy włożyć do koperty? Zapytaliśmy o to naszych Czytelników. Zobaczcie, co odpowiedzieli.
Pisownia cytowanych komentarzy jest oryginalna. Opinie nie muszą być zgodne ze stanowiskiem redakcji.
Emerytury dla matek. Sprawdź, o co w tym chodzi!

Bardzo często wśród opinii internautów można znaleźć głosy, że każdy daje tyle, na ile go stać. Nie liczy się bowiem liczba pieniędzy w kopercie, lecz towarzyszenie dziecku w dniu Pierwszej Komunii.
- Takie glupie czasy nastaly ze wszystko jest przeliczane na pieniadze . komunia św dziecka to szczegolny dzien i trzeba malego czlowieka uczyc ze nie wazne kto ile da wazne ze jest pamieta a to rodzicow obowiazek zeby zapewnic byt dziecku . ja nie wymagam prezentow i moje dzieci tego ucze tlumacze ze przeciez wojek i ciocia tez maja swoje rodziny musza tez z czegos zyc wiec ike moga dac tyle wam dadza trzeba ladnie podziekowac i byc zadowolonym - komentuje na przykład Beata.

O ile na prezenty goście komunijni potrafią wydać nawet kilka tysięcy złotych, o tyle w kwestii pieniędzy, jakie należy włożyć do koperty większość internautów jest zgodna: nie powinno się w niej znaleźć więcej niż tysiąc złotych.

Wielu internautów jest przeciwna dawaniu dzieciom jakichkolwiek pieniędzy. Co powinno się więc sprezentować? - Drobnostkę i czekoladę trzeba powoli nauczyć dzieci że komunia św.to nie liczenie pieniędzy z kopert ! - uważa Dorota.